Блаженніший Святослав оглянув інноваційну екологічну систему обігріву храму в Івано-Франківську

3 серпня 2024, 18:08 1193

3 серпня 2024 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав здійснив візит на парафію Святих Володимира і Ольги в Івано-Франківську. Предстоятель оглянув інноваційний проєкт екологічної системи обігріву найбільшого храму Прикарпаття з використанням теплового насоса ТН-100.

Ідею облаштування храму, площа якого становить 1100 м², інноваційною системою обігріву запропонував колишній ректор Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, академік п. Євстахій Крижанівський. Це відбулося 14 грудня 2021 року в межах візиту Блаженнішого Святослава до ІФНТУНГ, де був підписаний меморандум про співпрацю між закладом вищої освіти та Івано-Франківською архиєпархією й Екологічним Бюро УГКЦ.

З Главою Церкви до храму прибули архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії Микола Семенишин, синкел у справах духовенства і священничих родин о. Степан Балагура. Участь у заході взяли також працівники, які виконували будівельно-монтажні роботи й працювали над виготовленням теплового насоса, колишній ректор ІФНТУНГ п. Євстахій Крижанівський, ректор ІФНТУНГ п. Ігор Чудик, а також духовенство архиєпархії та представники влади, зокрема голова Івано-Франківської ОВА п. Світлана Онищук й міський голова Івано-Франківська п. Руслан Марцінків.

Спершу Предстоятеля УГКЦ на церковному подвір’ї зустрів парох — о. Іван Яковлюк, протопресвітер Північний, а відтак у храмі розпочалася пресконференція.

Звертаючись до присутніх, Блаженніший Святослав мовив:

«Сьогодні ми є свідками унікальної події, яка є кульмінацією першого періоду співпраці між нашою Церквою та Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу. І ось, наші науковці розпрацювали цей винахід, який ви не просто зможете побачити, але отримаєте звіт про його випробування. Даний проєкт вже огрівав цей великий храм упродовж минулої зими. Тому ми говоримо не про наукову гіпотезу, а про випробуваний факт нової системи екологічно безпечного способу огрівати велике приміщення. Таким чином, цей проєкт успіху та надії на базі парафії Святих Володимира і Ольги може бути тим досвідом, який пошириться на інші наші установи».

Далі до учасників пресконференції звернувся ініціатор проєкту п. Євстахій Крижанівський, який детально розповів про етапи реалізації системи обігріву у храмі. Відтак п. Ігор Чудик, ректор університету, подякував Блаженнішому Святославу за благословення й підтримку даної ініціативи, що допомогло втілити її в реальність та зробити храм енергоефективним. Пан Ігор озвучив нову ідею щодо створення кількох сонячних електрогенераційних станцій, щоб зробити храм також енергонезалежним.

Блаженніший Святослав зазначив, що від співпраці між Церквою й наукою виходить те світло, яке виховує здатність енергоефективно будувати суспільство.

Отець Іван Яковлюк подякувам творцям ідеї та всім, хто трудився над реалізацією проєкту.

Відтак були зачитана Патріарша грамота для п. Євстахія Крижанівського за сприяння співпраці між науковим співтовариством та Українською Греко-Католицькою Церквою, а також непохитну християнську позицію.

На завершення творці проєкту провели екскурсію для Блаженнішого Святослава й для присутніх гостей, продемонструвавши енергоефективну роботу теплового насоса TH-100.

за матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ