Звернення Глави УГКЦ у 85-й тиждень повномасштабної війни, 1 жовтня 2023 року

1 жовтня 2023, 21:35 281

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Уже минає 85-й тиждень великої війни, яку російський агресор приніс на нашу мирну українську землю.

Упродовж останнього тижня найбільше ударів російські загарбники завдали по українському Півдні. Горіло українське Причорномор’я, горіли Миколаївщина та Одещина. Росіяни навмисно руйнують інфраструктуру наших портів, щоб зашкодити експорту українського зерна. Палають населені пункти на правобережній Херсонщині — міста і села, які лежать на березі річки Дніпро. Багатостраждальні Херсон і Берислав цього тижня знову були залиті людською кров’ю.

Та попри все, ми дякуємо Господу Богу та Збройним силам України за те, що ми живі. Сьогодні, 1 жовтня, ми святкуємо Покров Пресвятої Богородиці. Це не тільки наше церковне, релігійне, а й всенародне, державне свято. Ми особливо молимося за захисників України та дякуємо їм за героїчне служіння. І завдяки їм сьогодні можемо сказати: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Цього тижня особливі духовні події відбувалися в місті Вільнюс, яке цього року святкує 700-річчя з дня заснування. Саме сюди, для того щоб подякувати Богові за 400-річчя мученицької смерті святого Йосафата, з’їхалися священнослужителі та представники української громади не тільки з різних куточків Литви, а й із Латвії та Естонії. Прибули греко-католики з Білорусі. Ми побували в тому монастирі, у якому святий Йосафат почав свій духовний шлях, помолилися в соборі Пресвятої Тройці у Вільнюсі, який у певний період історії нашої Церкви був осідком київських митрополитів. Водночас ми мали можливість подякувати гостинним народам Прибалтики за відкрите серце, за солідарність із народом України.

Литва для нас сьогодні є стратегічним партнером, голосом України перед народами Європейського Союзу. Литовці глибоко співпереживають із нашим багатостраждальним народом і роблять все для того, щоб Україна з дня на день наближалася до своєї перемоги.

Цієї неділі в Римі розпочинається подія світового значення — Папський Синод Єпископів. Від нашої Церкви на цей Синод прибуло троє делегатів: Глава Церкви та владики Богдан Дзюрах і Теодор Мартинюк. І ми разом з усім єпископатом, духовенством і мирянами, які є делегатами цього Собору, разом зі Святішим Отцем молитимемося, працюватимемо для того, щоб синодальний шлях Вселенської Церкви послужив оновленню християнського життя в усьому світі.

Сьогодні ми молимося: Боже, благослови Україну! Боже, благослови українське військо! Боже, у цей особливий день, коли ми святкуємо День українського воїнства, поблагослови успіх нашої боротьби! Ми сьогодні віддаємо під святий покров Пречистої Діви Марії наших дівчат і хлопців на фронті та просимо: Богородице, виблагай для Батьківщини-України справедливого, небесного, Божого миру!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і навіки вічні. Амінь.

Інші фото та відео