Звернення Глави УГКЦ у 140-й тиждень повномасштабної війни, 20 жовтня 2024 року

20 жовтня 2024, 20:40 33

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Ось минає вже 140-й тяжкий тиждень великої святотатської війни, яку російський загарбник продовжує вести на нашій мирній землі. Знову цього тижня від ворожих дронів, бомб, ракет здригалися наші міста і села. Єдиною спокійною ніччю, без атак з неба, була ніч із неділі на понеділок, коли Папа Франциск зробив потужний заклик до всього світу, зокрема до російських убивць: «Досить убивати невинних!».

На всій лінії фронту йдуть тяжкі бої. Ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України за те, що ми живі й можемо далі служити своїй Церкві та рідному народові. Хочемо особливо послужити тим, хто найбільше постраждав під час останніх подій і боїв на фронті.

Ми знаємо, що влада оголосила примусову евакуацію мешканців з прикордоння Сумщини та з Куп’янського району на Харківщині. У зв’язку з цим сердечно дякую нашим працівникам Карітасу України та Карітасу Харківського екзархату нашої Церкви за те, що з відкритими руками і серцем приймають тих, кого війна позбавила домівки.

В Україну цього тижня прийшли перші заморозки. Тож складаю подяку тим, хто помагає нам зігрівати Україну, зокрема тим, хто найбільше страждає від цих кліматичних умов і обставин.

Минулого тижня завершився мій перший історичний візит, як Глави УГКЦ, до нашої громади у Швеції. Я побачив десятки тисяч українців, яких лихоліття війни винесло до цієї північноєвропейської країни. Однак і там Церква-мати супроводжує своїх дітей.

Висловлюю подяку тим, хто у Швеції, Італії, Франції, Німеччині, Північній Америці та Австралії продовжує підтримувати Україну молитвою та пожертвами. І заявляю на весь світ із серця Католицької Церкви, з Вічного міста, з ватиканських пагорбів: Україна стоїть, Україна молиться, Україна бореться!

Дякую тим, хто продовжує стояти в молитві. Наша Церква гуртує світову українську громаду. Вісімнадцятого жовтня в Католицькій Церкві був День всесвітньої молитви дітей на вервиці. Від усього серця дякую її учасникам, нашим діточкам, за молитву. Дитяча молитва за своїх батьків, за Батьківщину, за свою Церкву має величезну силу. Вона врятувала цього тижня багато життів в Україні.

Принагідно нагадую: ми всі разом молимося щодня о 20:00. Найбільше число вірних, які синхронно молилися в межах ініціативи «Вервиця єднає» нашого «Живого телебачення», становило 33 тисячі. Ця молитва об’єднує українців, які проживають у 33 країнах світу. Упродовж дня вона збирає на «Живому телебаченні» понад 200 тисяч молільників. Водночас нагадую, що від 22 лютого цього року триває безперервна молитви.

Складаю сердечну подяку організаторам цієї всенародної, всесвітньої молитви, а зокрема її учасникам. Дякую, що ви триваєте у цій молитовній сторожі. Як відомо, молитва — це простір зцілення ран, простір духовної свободи, момент, у який Господь Бог торкається силою благодаті Духа Святого душі й тіла людини і робить її стійкою, здатною продовжувати духовний, церковний, всенародний подвиг.

Дякуємо Господу Богу за прожитий тиждень. Дякуємо тим, хто впродовж нього працював, молився, боровся чи навіть віддав життя за рідний народ, за Батьківщину, за Церкву.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті! Боже, благослови нашу Батьківщину якнайшвидшим закінченням цієї війни і подай нам Твій справедливий, небесний мир!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і людинолюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Інші фото та відео