Звернення Глави УГКЦ у 136-й тиждень повномасштабної війни, 22 вересня 2024 року

22 вересня 2024, 20:45 144

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Ми продовжуємо рахувати дні й тижні великої святотатської війни. Ось минає вже 136-й тиждень цієї великої біди для України, Європи та світу.

Це був тиждень великих звірств, убивств, злочинів росії на території України. Усіх сколихнули кадри знущань і вбивств безборонних полонених українських воїнів з боку російських злочинних військових угруповань.

Потерпає від щоденних ударів з повітря вся територія України. Але, можливо, найбільше ворог хотів знищити наші міста й села на Півночі України. Цього тижня росіяни особливо жорстоко бомбили місто Суми. Керованою авіабомбою влучили в пансіонат для літніх людей. Серед наших стареньких є вбиті й поранені. Щодня ворог безжально бомбардує Харків і Харківщину.

Дякуємо від імені всіх цивільних, мирних українців повітряним силам України. Адже та кількість зброї, яка щоночі падає на наші голови, є величезним випробуванням для будь-якої системи протиповітряної оборони. Ми можемо жити, працювати завдяки нашим Збройним силам, зокрема тим, які захищають небо нашої Батьківщини і які, як з’ясувалося, є однією з найкращих сил ППО у світі. Дякуємо вам. Нехай Господь Бог вас благословить і підтримує, дає вам усі необхідні засоби – людські, небесні й земні – для того, щоб ви боронили небо України.

А весь світ нехай почує, що Україна втомлена, але нескорена, зранена, але сильна духом. Україна стоїть, Україна бореться, Україна молиться!

Сьогодні вітаю вас із міста Таллінна, із країни, яка є великою приятелькою України, – Естонії. Перебуваючи тут із душпастирським візитом, бачу, як українці в цій країні намагаються підтримувати свою Батьківщину працею, молитвою, поширенням правдивої інформації про те, що відбувається в Україні. З радістю засвідчую, що українці гуртуються довкола своєї Церкви, створюють свої культурні, національні товариства, щоб бути голосом України в тих суспільствах, де нині живуть і працюють.

Спілкуючись з очільниками Естонської держави, зі спікером парламенту, з Радою Церков Естонії та з очільниками Католицької Церкви в цій країні, ми маємо унікальну можливість бути правдивим голосом нашого народу на різних майданчиках міжнародного спілкування і міжнародної присутності нашої Церкви.

Окрім цього спілкування в Естонії, наша Церква минулого тижня відбула різні міжнародні представницькі події та зустрічі. Зокрема, узяла участь у 25-му З'їзді східних католицьких єпископів Європи в Румунії, у місті Орадеа. Левова частка учасників заходу – це були владики Української Греко-Католицької Церкви з України та з інших країн Європи. Приїхало близько 60 єпископів не тільки візантійського обряду, а й Сирійської Католицької Церкви та Маронітської Церкви.

І справді, в усіх тих наших зустрічах звучало потужне слово на підтримку України. Усі не просто цікавилися подіями в нашій країні, а й підходили і начебто звітували, що вони зробили для того, щоб підтримати Україну. Єпископи з Румунії, Чехії, Словаччини, Угорщини, балканських країн, Австрії, Німеччини тощо розповідали, як Католицька Церква та наші спільноти в цих країнах відкривають свої серця і домівки для українців, котрі перебувають там через війну; як потужно вони намагаються голосити правду про Україну серед цієї величезної дезінформації, яку поширює росія в усьому світі!

Нині ще раз дякую всім, хто став на правильний бік, хто підтримує Україну, хто справді робить усе для того, щоб ми залікували свої рани, щоб Україна вистояла, щоб ця війна нарешті закінчилася і ми могли визволити українців, які перебувають у катівнях, у російському полоні, на окупованих територіях. Сьогодні вся українська спільнота в Україні та на поселеннях разом із нашими друзями робить усе для того, щоб день, коли нарешті ми зможемо вигнати російських окупантів з нашої землі, настав якнайшвидше.

Ми всі молимося за справедливий мир в Україні. Особливо активними були наші наймолодші владики Синоду, які цього тижня перебувають у Римі, беручи участь у вишколі для молодих католицьких єпископів.

Вони мали зустріч зі Святішим Отцем Франциском і з очільниками Ватиканської курії. Ми всі вдячні його еміненції кардиналові Пароліну, очільникові папської дипломатії, Державному секретареві Ватикану, за те, що навіть перед російськими офіційними особами представники Святого Престолу говорять про необхідність дотримання правил міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо військовополонених. Вони роблять усе можливе, щоб звільнити українських бранців із російського полону.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті! Боже, утри сльози тих, хто плаче! Боже, зціли рани тих, хто страждає! Боже, надихни зневірених! Боже, підніми руки тих, у кого вони опускаються! Боже, поблагослови нашу Батьківщину та український народ Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і людинолюб’ям, завжди, нині, повсякчас і на віки віків. Амінь.

Інші фото та відео