Звернення Глави УГКЦ у 130-й тиждень повномасштабної війни, 11 серпня 2024 року

11 серпня 2024, 20:30 91

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Цієї неділі минає 900-й день великого, повномасштабного вторгнення росії на українську землю. Це 130-й тиждень цієї святотатської, несправедливої війни.

Минулий тиждень був, можливо, одним із найважчих упродовж більше ніж двох років повномасштабного військового протистояння. На всій лінії фронту йдуть тяжкі бої. Днями Українська держава оголосила примусову евакуацію зокрема із п’яти сіл на північному прикордонні Сумщини, де ведуться активні бойові дії. Здійснюється також примусова евакуація дітей із декількох населених пунктів Донеччини. Наша Церква намагається все зробити, щоб допомогти в цій евакуації, а відтак прийняти у відкриті обійми люблячої церковної спільноти тих зранених осіб.

Ми дякуємо Господу Богу і Збройним силам України, що ми живі. Незважаючи на щоденні атаки з повітря на наші міста і села, на інтенсивні бойові дії, на сльози, кров, страждання, Україна стоїть, Україна молиться, Україна бореться!

Цього тижня наша Церква знову намагалася переосмислити, а відтак заново спланувати своє соціальне служіння в Україні. Сьогодні ми маємо три основних інструменти, завдяки яким можемо рятувати людське життя під час цієї війни. Це — «Карітас України», який співпрацює з міжнародною організацією «Карітас Інтернаціоналіс», патріарша фундація «Мудра справа», яка залучає наші церковні структури в усьому світі, та міжнародна організація чоловіків-католиків «Лицарі Колумба».

Відбулася дуже гарна подія: уряд Словаччини вже вкотре відновив співпрацю з нашою «Мудрою справою». Ця фундація була створена за натхненням соціального вчення, а відтак моралі ведення бізнесу праведного митрополита Андрея Шептицького. Його соціальна мудрість лягла в основу створення цього інструменту нашої Церкви. Метою фундації є трансформація суспільства і побудова кращого суспільного життя, преображення нашої держави.

Багато європейських держав повірили у здатність нашої Церкви змінювати Україну. Ми вже тепер, під час війни, думаємо, якою має бути наша Батьківщина після перемоги над несправедливим агресором.

Цікаво, що уряд Словаччини, зокрема Міністерство внутрішніх справ, співпрацюючи з «Мудрою справою», вкотре допоміг передати Україні через церковні структури необхідні засоби для нашої системи охорони здоров’я, для наших медиків.

Патріарша фундація «Мудра справа» співпрацює з урядами Канади та Німеччини, готується до нових проєктів у Франції. Так, Німеччина зауважила важливість саме нашої Церкви для зцілення не тільки поодиноких людей, а й цілих громад. Ось ми завершили цього літа певні проєкти щодо зцілення, відновлення здатності місцевих громад відновити діяльність, зокрема на деокупованих територіях.

Ми дякуємо партнерам, які підтримують фундацію «Мудра справа», щоб ми могли послужити нашим людям. Відчуваємо, що перед нами тяжка зима, передусім через проблеми з енергетикою. За даними ООН, майже 14,5 мільйона українців перебуватимуть у потребі харчової безпеки.

Наша «Мудра справа» закликає всіх небайдужих допомогти нагодувати голодних цієї зими. Вже майже третій рік поспіль ми творимо необхідні екосистеми економічного буття України, щоб нагодувати потребуючих українців, але українськими харчами, які у нас сьогодні існують і які щотижня фундація «Мудра справа» постачає нашим парафіям на Харківщині, Сумщині, Донеччині та на Півдні країни, годуючи мільйони. Дякувати Богу, ніхто в Україні не помер ані з голоду, ані з холоду.

Крім того, цього тижня відбулася річна Найвища конвенція Лицарів Колумба в канадському Квебеку. Українська спільнота отримала особливе визнання на світовому рівні: визнана однією з чотирьох спільнот, які найбільше розвиваються. Від початку війни братство Лицарів Колумба допомогло Україні на суму понад 17 мільйонів американських доларів. Бачимо, як мужчини-католики всього світу гуртуються для того, щоб у вселенському братерстві простягнути руку потребуючим в Україні.

Наша Церква активно бореться на гуманітарному фронті. Складаємо подяку всім нашим партнерам, міжнародним державним і церковним інституціям, котрі бачать в Українській Греко-Католицькій Церкві вірогідного партнера, завдяки якому кожний цент жертводавця доходить до того, хто найбільше потребує цієї допомоги. Дякуємо всім, хто допомагає. Просимо вас: не втомлюйтеся від цієї допомоги, бо, на жаль, ця зима може бути набагато важчою за попередні.

Боже, благослови Україну! Боже, благослови всіх добрих людей у всьому світі, які моляться за нас, які підтримують нас, які допомагають чим можуть! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті, бо завдяки їм ми сьогодні можемо служити Богові та українському народові! Боже, благослови нашу багатостраждальну Батьківщину Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і людинолюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Інші фото та відео