Звернення Глави УГКЦ у 128-й тиждень повномасштабної війни, 28 липня 2024 року

28 липня 2024, 20:40 35

Слава Ісусу Христу!

Дорогі в Христі брати і сестри!

Минає вже 128-й тиждень великої, жахливої повномасштабної війни, яку російський окупант приніс на нашу землю. Цей тиждень, мабуть, закарбується в пам’яті українців як один із найгарячіших, не тільки тому, що були побиті температурні рекорди майже в усіх частинах України, а й через інтенсивність бойових дій на всій лінії зіткнення. Особливо ми вболівали за наш Харків. У цьому місті за всю історію цієї війни тривала найдовша повітряна тривога.

Минулого тижня ми втішалися візитом до України Державного секретаря Ватикану кардинала П’єтро Пароліна. Цей візит важливий не тільки для українського суспільства, а й для широкої міжнародної громадськості, оскільки за ним спостерігав увесь світ. Присутність кардинала у Львові та Одесі, у Бердичеві та Києві мала багато вимірів.

Як ствердив достойний гість, світ починає забувати про Україну. У багатьох країнах війна та страждання України зникають з поля зору і порядку денного не тільки медійного середовища, а й державних і громадських діячів. Проте Державний секретар Ватикану заявив, що війна в Україні не має права перетворитися на ще одну забуту війну.

Йшла мова також про гуманітарну допомогу для нашої держави, про підготовку до зими, про брак світла, зокрема про те, що більше ніж 14 млн українців потребують негайної допомоги та підтримки.

Крім того, ми обговорювали з кардиналом П’єтро Пароліном міжнародний дипломатичний пошук формули миру і закінчення цієї святотатської війни. Ми почули, що Святіший Отець Франциск і Ватикан, як суб’єкт міжнародного права, підтримує мирну формулу Президента України і що він [Ватикан] брав участь у Саміті миру у Швейцарії (він повністю підтримує всі ініціативи, які можуть допомогти зупинити навіть дипломатичним методом агресію росії проти України), хоча відповідно до свого статусу не поставив підпису під комюніке. Ми відчули, що Католицька Церква з усього світу є поруч із нами. Тому ми вкотре дякуємо всім, хто солідарний з Україною, і кажемо світові: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!

Цей тиждень дарував нам особливу нагоду звернути увагу на медичних працівників України і висловити їм слова подяки. 27 липня (за григоріанським календарем) ми вшановували пам’ять святого великомученика і цілителя Пантелеймона, який є покровителем наших медиків. Громадськість України встановила Відзнаку святого Пантелеймона, яка вже одержала популярну назву медичного Оскара і яку ми щороку вручаємо найкращим медикам, котрі сьогодні допомагають рятувати життя і зцілювати рани війни Україні. Ми молилися за медиків, які героїчно загинули на бойовому посту, рятуючи життя своїх пацієнтів. Ми молилися також за тих медпрацівників, які нині служать в українському війську і рятують життя там, де воно перебуває в найбільшій небезпеці. Дякували медичним працівникам різних закладів в Україні, які чувають над здоров’ям людського суспільства, і вручили відзнаки найкращим із них. Ми підносили молитву до Господа за тих медичних працівників, які незаконно перебувають в російському ув’язненні. Ми згадали, що торік ВРЦіРО, саме з ініціативи громадського об’єднання Ордена святого Пантелеймона, вручили Папі Францискові список полонених українських медиків, зокрема героїв Маріуполя. До сьогодні ми домагаємося (також з допомогою різних міжнародних інституцій) їхнього звільнення. Цього року, у свято Пасхи, ми запропонували формулу (її підтримали представники Православних Церков України) обміняти «всіх на всіх» жінок, медичних працівників і священнослужителів. Богу дякувати, ця формула звільнення крок за кроком починає здійснюватися.

Сьогодні ми дякуємо нашим лікарям, медичним сестрам, парамедикам — усім тим, хто рятує життя, дбає про подолання травми війни, тримає руку на пульсі серцебиття України там, де найбільше болить. І просимо Господа, щоб руки медика не тільки лікували, а й зцілювали рани України.

Боже, за молитвами святого мученика і цілителя Пантелеймона благослови наших медичних працівників, допоможи їм, підтримай їх, надихни силою благодаті Святого Духа, зроби їх справжніми цілителями, а якщо потрібно — чудотворцями! Боже, благослови нашу Україну! Боже, благослови наших дівчат і хлопців на фронті! Боже, благослови тих, хто сьогодні працює для перемоги України на різних фронтах! Боже, благослови нашу багатостраждальну землю Твоїм справедливим, небесним миром!

Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і людинолюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Інші фото та відео