Запрошуємо долучитися до Всесвітньої молитви дітей на вервиці за мир і єдність

18 жовтня 2024, 20:00 8

18 жовтня відбудеться щорічна Всесвітня молитва дітей на вервиці за мир і єдність. Запрошуємо сім’ї і парафії, катехитів і вчителів приєднатися до цієї спільної молитви з дітьми.

Запрошуємо долучитися до Всесвітньої молитви дітей на вервиці за мир і єдність

До того ж у цей день на «Живому телебаченні» в межах ініціативи «Вервиця єднає» молитиметься о. Роман Малярчук разом із дітьми Католицької школи імені святого папи Івана Павла ІІ (Коломия).

Патріаша катехитична комісія запрошує доєднатися до молитви.

Що це за молитва?

Ідея проводити акцію «Мільйон дітей моляться на вервиці за єдність і мир» виникла 2005 року у Венесуелі. Одного разу діти молилися на вервиці і деякі жінки, які були з ними, відчули присутність Пресвятої Богородиці. Тоді одна з жінок згадала слова св. Піо з П’єтрельчіни: «Якщо мільйон дітей молитимуться вервицю, світ зміниться».

Відтоді щороку, 18 жовтня, діти в різних куточках світу об’єднуються у спільній молитві на вервиці.

Молитва проводиться на парафіях, у дитячих садочках і школах.

Чому саме 18 жовтня?

Дата вибрана не випадково, адже жовтень у Церкві є місяцем особливої молитви на вервиці. А 18 жовтня вшановуємо пам’ять святого апостола Луки — євангелиста, який описав нам історію дитинства Ісуса та, згідно з переданням, є автором першої ікони Пресвятої Богородиці.

Хто організовує молитву дітей на вервиці?

Ініціатором проведення акції є Папська фундація «Допомога Церкві в потребі».

«Ми бачимо себе не лише як душпастирську благодійну організацію, а й як молитовну спільноту, — наголошують організатори. — У Фатімі Богородиця наказала трьом дітям-візіонерам Люсії, Франциско та Жасінті щодня молитися на вервиці, щоб отримати мир для світу. Щоденна проєктна робота, яку проводить ACN у понад 140 країнах, дозволяє нам на власні очі побачити, наскільки сильно християни та весь світ страждають від наслідків бідності, тероризму та війн. Тільки Бог може принести мир. Ми можемо цьому посприяти конкретною допомогою, але насамперед — молитвою».

Значення молитви на вервиці

Про це писав папа Іван Павло ІІ в Апостольському повчанні про вервицю: «Вервиця за своєю природою є молитвою за мир, оскільки полягає у спогляданні Христа, Князя миру, Того, хто є „нашим миром“. Вервиця також є молитвою за мир через плоди милосердя, які вона приносить. За своєю природою як наполегливого хорового прохання в гармонії з Христовим запрошенням „безперервно молитися“, вервиця дає змогу нам сподіватися, що навіть сьогодні важку „битву“ за мир можна виграти».

Молитва дітей на вервиці в УГКЦ 18 жовтня

УГКЦ підтримує всесвітню ініціативу і також заохочує своїх найменших вірних, разом із родинами, священниками і катехитами, вчителями і друзями молитися в цей день вервицю.

Адже молитва дітей на вервиці приносить багато благодаті у світ і є великим благословенням для родин і Церкви. У молитві ми відкриваємо наші серця для конкретної допомоги потребуючим, у яких страждає сам Христос.

Тому в цей важкий для нашого народу час особливо запрошуємо долучитися до молитви на вервиці за мир для нашої країни, нашого народу і всього світу.