«Я надіюся, що Папа є з нами», — владика Микола Бичок під час зустрічі молодих єпископів із Папою Франциском

8 вересня 2022, 21:48 511

8 вересня в межах Формаційного курсу для молодих єпископів Католицької Церкви українські ієрархи мали нагоду зустрітися зі Святішим Отцем Франциском та звернутися до нього зі словами вдячності.

Від імені українських католицьких єпископів до Святішого Отця Франциска звернувся владика Микола Бичок, єпископ єпархії Святих верховних апостолів Петра і Павла із осідком у м. Мельбурн (Австралія). Про це він повідомив на власній фейсбук-сторінці.

«Сьогодні мав унікальну можливість побувати на аудієнції зі Святішим Отцем, а також звернутися до Папи від імені українських владик і нашого народу», — зазначив владика Микола.

Єпископ розповів, що Папа, почувши, що виступає владика з Української Греко-Католицької Церкви, відразу сказав українською мовою: «Слава Ісусу Христу!». «У зверненні до Папи я передусім подякував йому за молитви, промови, проповіді та діла милосердя заради підтримки України в час війни. Я наголосив на великій кількості жертв і біженців, які спровокувала відкрита агресія росії. На закінчення промови я зазначив: „Вірю, що з нами є Бог. Але й надіюся, що з нами є Папа“», — зазначив архиєрей.

Відтак, за словами владики Миколая, Папа Франциск мовив: «Український народ є народом мучеників. І часто створюється враження, що він приречений на терпіння. Ця війна принесла багато жорстокості. Проте Папа близький з Україною та українським народом. Апостольська столиця робить все можливе і неможливе для припинення кровопролиття в Україні та осягнення справедливого миру».

На закінчення Папа закликав українських єпископів бути близько зі своїм народом, загоюючи його рани війни.

за матеріалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ