«Ви — велике багатство нашого народу!» — Архиєрейський Синод УГКЦ до освітян

22 травня 2024, 13:00 268

Сьогодні ми звертаємо увагу на вас, українські освітяни, як на своєрідний пункт незламності для дітей та їхніх батьків. Цими словами єпископи Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні звернулися до українських освітян у пастирському листі «Слово до освітян».

«Ви — велике багатство нашого народу!» — Архиєрейський Синод УГКЦ до освітян
Джерело фото: war.ukraine.ua

У посланні Архиєрейський Синод УГКЦ зазначає, що українські освітяни, ризикуючи своїм життям і здоров’ям, продовжують нести світло знань та виховувати нове покоління українців, навіть в умовах жорстокої війни.

«Ви перебуваєте не лише під тиском викликів війни, а й паперової роботи і формальних звітів. Ми захоплюємося вашим вибором, бо це справжній подвиг — виконувати світлу місію в темні часи», — наголосили єпископи.

Водночас Синод УГКЦ закликає державу вжити заходів для підтримки освітньої сфери, яка значно постраждала внаслідок війни. А всіх зацікавлених сторін — владу, освітян, батьків та релігійних організацій — єпископи закликають до співпраці для подолання викликів і відновлення української освіти.

«„Виховувати серце народу“ — таким було гасло засновників перших освітніх центрів, так званих захоронок, які у 30-х роках минулого століття діяли при церквах і монастирях УГКЦ, — зазначили єпископи Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні. — На вас, дорогі вихователі, вчителі та викладачі покладені велика відповідальність і сподівання. Ви — велике багатство нашого народу!».