«Вона діє й сьогодні»: Отець Аліпій Федун нагадав про силу заступництва Богородиці

14 серпня 2024, 22:22 350

У Свято-Успенській унівській лаврі розпочалося літургійне святкування празника Успіння Пресвятої Богородиці. 14 серпня ввечері під час Великої вечірні з литією о. Аліпій Федун виголосив проповідь про силу молитви й опіки Пресвятої Богородиці над українським народом.

Отець Аліпій Федун (справа на фото) з отцями студами виставляє плащаницю Богородиці під час вечірні в Уневі, 14 серпня 2024 року

Отець Аліпій нагадав про глибоке значення свята Успіння, наголосивши, що для християн це не просто день смерті Богородиці, а свято Її переходу до вічного життя. Він розповів про давню традицію Церкви відзначати це свято і про віру в чудесне успіння та внебовзяття Божої Матері з тілом і душею.

В Україні, за його словами, особливо шанують Пресвяту Богородицю, що засвідчує велика кількість храмів на Її честь. Серед них Свято-Успенська унівська лавра, Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра, храм Успіння Пресвятої Богородиці на Крилоській горі, Успенська церква у Львові та багато інших. «Про що це свідчить? Що наш народ має особливе вподобання і свідомість у тому, що Пресвята Богородиця поміж нас присутня, що Вона діє й сьогодні», — наголосив ієромонах.

Особливу увагу проповідник приділив темі Богородиці як заступниці українського народу. На тлі війни, о. Аліпій зазначив, що слова святого папи Івана Павла ІІ: «Людина стріляє, а Бог кулі носить», промовлені у Фатімі після замаху на нього, сьогодні набувають особливого значення. Він закликав вірян до посиленої молитви за захисників України, наголошуючи, що саме молитва є найсильнішою зброєю проти зла.

«Ніколи не забуваймо і не переставаймо молитися за наших воїнів, щоб кулі їх обминали, щоб міни і снаряди, які по них запускає ворог, їм не шкодили. Воїни свідчать про те, як молитва їм допомагає, як вони вистоюють і рухаються далі. І коли ворог уже думав, що зможе нас подолати, Бог цього не допускає», — зазначив священник.

«Пресвята Богородиця стоїть поміж нами — Вона захищає і молиться за нас», — закцентував о. Аліпій.

Додамо, що в сам десь свята, 15 серпня, Архиєрейську Божественну Літургію в Уневі очолить Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. Богослужіння о 10:00 транслюватиме «Живе телебачення».