Владики Степан Сус та Андрій Хім’як із великодніми привітаннями відвідали поранених військових

17 квітня 2023, 15:15 289

Із великодніми вітаннями та пасхальними дарами напередодні світлого празника Воскресіння Христового, 15 квітня, в один із госпіталів Збройних сил України завітали куріальний єпископ Степан Сус і єпископ-помічник Київської архиєпархії Андрій Хім’як разом із військово-медичним капеланом та сестрами служебницями.

Після чудової зустрічі і вже традиційного спілкування із працівниками й військовослужбовцями відбулася молитва на освячення пасок, яєць та м’ясних страв. Відтак ці дари були передані військовим медикам і захисникам, що перебувають у цьому госпіталі на лікуванні та реабілітації.

У своєму слові та розмовах владики подякували захисникам, військовим лікарям й усім працівникам госпіталю за їхнє жертовне служіння під час війни в Україні, висловили молитовну підтримку та запевнили в подальшій багатосторонній співпраці, яка триває вже багато років.

«Бажаємо, щоб усі Ви, хто перебуває у цей святковий час на службі чи лікуванні, змогли відчути радість Воскресіння Христового, споживаючи святкові страви», — мовив владика Степан Сус, звертаючись до присутніх.

Владика Андрій Хім’як наголосив, що ми покликані стати добрим знаряддям воскреслого Христа у зціленні ран наших ближніх і тих, хто поруч. Особливо це стосується наших захисників і захисниць, які готові жертвувати життям за спокій та мир у домівці кожного українця.

«Ми і цього разу частково мали нагоду завітати до деяких відділень госпіталю, відвідати медиків та захисників, поспілкуватися, подякувати, заспівати „Христос воскрес“ і передати наші подарунки!» — розповідає військово-медичний капелан о. Віталій Воєца, один з учасників відвідин.

Проте цей госпіталь не був єдиним під час відвідин поранених військових українськими єпископами.

«Слова подяки за невтомну жертвенну працю військових медиків, побажання швидшого одужання нашим захисникам і дружнє спілкування — усе це було сьогодні, напередодні великого свята Воскресіння», — наголосив військово-медичний капелан о. Віталій.

Наприкінці священник додав, що прагне подякувати всім організаторам цього візиту: «Щиру подяку за організацію цього свята для наших військових і тих, хто ними опікується, складаємо владикам Андрієві Хім’яку, Степанові Сусу та Богданові Дзюраху, сестрам служебницям із смт Княжичі — сестрам Партенії, Віталії, Ользі й усім добродіям Української Греко-Католицької Церкви, хто долучився в різний спосіб!».

Також зі влячністю священник згадав о. Любомира Яворського та Патріаршу фундацію «Мудра справа», о. Романа Романовича й о. Ростислава Височана та Департамент військового капеланства УГКЦ, о. Тараса Михальчука й Гарнізонний храм Святих верховних апостолів Петра і Павла.

«Справді, ми побачили усміхнені та повні надії обличчя тих, хто несе своє щоденне служіння, хто вірить у нашу Перемогу і щохвилини її наближає!» — мовив на завершення о. Віталій Воєца.

за матераіалами пресслужби Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ