Владика Йосиф Мілян із душпастирським візитом відвідав греко-католиків Ірпеня

6 березня 2023, 23:54 104

5 березня владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, із душпастирським візитом відвідав греко-католиків Ірпеня.

Владика Йосиф Мілян із душпастирським візитом відвідав греко-католиків Ірпеня

У храмі Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ у м. Ірпіні владика Йосиф очолив Архиєрейську Божественну Літургію.

Звертаючись до присутніх, єпископ зауважив, що сьогодні наш народ перебуває у часі трагічної річниці з моменту повномасштабного вторгнення в Україну, смертей наших воїнів і цивільного населення. «Сьогодні я не лише хотів побачити зруйноване місто та наслідки його руйнування російськими окупантами. Передусім мені залежить на тому, щоб поспілкуватися з мешканцями вашого міста — з усіма вами, що пережили часи окупації і тортури від представників „русского міру“. Хочу, зокрема, засвідчити свою підтримку, як духовну, так і фізичну, а найголовніше — спільно помолитися за загиблих захисників Ірпеня та України», — наголосив архиєрей.

Владика Йосиф також звернувся до присутніх зі словами надії: «Хоча Україна, зокрема і місто Ірпінь, є „раною“ на тілі Спасителя, проте після Страсної п’ятниці завжди приходить Воскресіння. Тому нам важливо спільно перенести ці важкі часи, мандруючи до омріяної перемоги та миру».

Парох парафії протоієрей Мирослав Латинник подякував владиці за турботу та батьківську опіку протягом усього часу розвитку парафії й особливу її підтримку під час війни. «Дякуємо, преосвященний владико, за спільну молитву, пастирську опіку та турботу. Знаємо, що ви щоденно молитеся за перемогу, вболіваєте за всіх, зокрема за наше місто-герой Ірпінь, за наш храм Різдва Пресвятої Богородиці УГКЦ, що зазнав ран війни, але вистояв завдяки нашим захисникам та молитвам сотень людей», — наголосив він.

Після Літургії кожен із присутніх міг поспілкуватися з єпископом і священниками, розповісти про свої журби, переживання та почути слова підтримки і благословення.

Пізніше владика Йосиф і гості відвідали Ірпінський музей та оглянули експозиції виставки «Ірпінь нескорений», які представив п. Віталій Коваленко, заступник начальника відділу культури національностей та релігій Ірпінської ради. На згадку про відвідування музейного закладу начальник відділу культури, національностей і релігій Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк і старший науковий співробітник Історико-краєзнавчого музею Ірпінської міської ради Юлія Альохіна вручили владиці символічний подарунок — шеврон батальйону Ірпінь та пробиту гільзу з вербовою гілочкою як символ нескореності міста-героя Ірпеня. Владика Йосиф подарував для музею книгу про історію Української Греко-Католицької Церкви.

На закінчення візиту архиєрей побував у м. Бучі та на Ірпінському міському кладовищі, де на Алеї слави помолився за упокій українських воїнів, мирних мешканців і всіх невинно вбитих українців.

за матеріалами пресслужби Київської архиєпархії УГКЦ