Владика Володимир Фірман відвідав парафію Святого Андрія Первозванного в Тернополі

4 грудня 2023, 14:26 131

3 грудня відбувся пастирський візит єпископа-помічника Тернопільсько-Зборівського УГКЦ Володимира Фірмана на парафію Святого Андрія Первозванного м. Тернополя. На Богослужіння з нагоди храмового празника прибула велика кількість місцевого духовенства та вірних, адже кир Володимир вперше як єпископ відвідав храм, який допомагав будувати, та де зберігаються мощі святого апостола Андрія Первозванного. Парафіяльна громада на чолі з настоятелем храму о. Петром Порохоньком радісно привітала владику, попросила благословення та молитви за український народ і військо.

Про це йдеться на сайті Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

У проповіді владика Володимир акцентував на величному свідченні віри та послуху перед обличчям Христа святого апостола Андрія Первозванного: «Андрій, почувши заклик Христа, щоб піти за ним, не зволікав із відповіддю. Він не ставив зайвих запитань, не сумнівався, а віддав свою довіру Ісусові… Відповідь на це запитання у наших власних руках. Кожна людина, як і Андрій, стикається із запитанням Христовим у різні періоди життя. Наша відповідь визначає наш внутрішній духовний шлях. Якщо ми відкриваємо своє серце для Господа, наша віра, довіра та бажання йти за Ним поглиблюються. Така взаємодія стає взірцем для нашого духовного зростання і відображенням готовності віддати своє життя служінню Христові».

Звертаючи увагу обставини війни в нашій державі та подвиг, який здійснюють воїни-захисники, єпископ додав: «Як Андрій був покликаний одним із перших у служінні Ісусові, так і наші воїни, що стоять на захисті Батьківщини, також вражають великою вірою та самопожертвою. Вже на самому початку війни вони без зволікань вирушили на передову, не маючи часу думати про своє особисте благополуччя чи здоров’я. Це не просто військова служба, це відданість великій справі, мужність і безкорислива любов до Батьківщини та кожного співвітчизника, чия безпека є для них найвищим пріоритетом. Ці справжні герої взяли на себе важливе завдання — захищати кожного громадянина і їхня відданість справі є витоком надзвичайного патріотизму. Їхні вчинки служать прикладом для нас усіх, нагадуючи нам про важливість самопожертви, відданості й боротьби за загальне добро».

Після Літургії від імені архиєпископа і митрополита Тернопільсько-Зборівського Василя Семенюка відбулося вручення митрополичої грамоти пароху храму о. Петрові Порохоньку за ревне душпастирське служіння на парафії, працю в курії Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, волонтерське служіння, чуйність та уміння творити милосердя і добро, особливо в час воєнного лихоліття.

Окрім цього, було відзначено сотрудника храму о. Володимира Козака. Від імена владики Василя Семенюка його було нагороджено Золотим хрестом і висловлено подяку за старанне служіння на славу Божу та добро Церкви.

Завершилося свято спільним водосвяттям та окропленням вірних святою водою.