Владика Микола Бичок відвідав вірних на Північному острові Нової Зеландії

18 березня 2023, 14:35 145

З 27 лютого по 15 березня владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, та о. Андрій Микитюк, синкел у справах мирян, перебували з душпастирським візитом у Новій Зеландії. Місія розпочалася із відвідин Південного острова, де вони перебували з 27 лютого по 7 березня; а відтак розпочалися душпастирські відвідини Північного острова з 7 по 15 березня.

Владика Микола Бичок відвідав вірних на Північному острові Нової Зеландії

Прибувши в Окленд, владика й отець продовжили місію, відвідуючи українців у містах Веллінгтон, Гамільтон, Роторуа, Вайканаі, де мали можливість зустрітися з українцями, поговорити, порадіти та просто побути разом.

У п’ятницю, 9 березня, владика Микола мав офіційну зустріч із кардиналом Джоном Дью, архиєпископом Веллінгтонським. Також у цей день відбулася зустріч з архиєпископом Новатусом Руґамбва, папським нунцієм у Новій Зеландії. На цих зустрічах обговорювали питання співпраці, допомоги Україні й українцям, а також владика подякував за підтримку, яку надає Нова Зеландія.

Відтак у суботу, 11 березня, у храмі Матері Божої у Веллінгтоні відбулася Архиєрейська Божественна Літургія, на яку зібралися українці, що спільно молилися за мир в Україні, всіх полеглих, зокрема згадали двох новозеландців, котрі загинули на війні в Україні.

У проповіді владика Микола наголосив на важливості того, що Христос зцілює — насамперед нашу душу, а відтак і тіло. Тому ми маємо приходити до Нього та черпати з того оздоровлення, яке Він нам подає.

У неділю, 12 березня, відбулася архиєрейська Божественна Літургія у храмі Матері Божої Неустанної Помочі в Окленді, під час якої владика уділив тайни християнського втаємничення новому учаснику християнської родини — Маркові.

У проповіді владика Микола наголосив на тому, що дуже важливо мати друзів. Подібно, як розслаблений із євангельского уривка від Марка мав чотирьох друзів, які принесли його і поставили перед Христом, так і Україна в непрості часи має багато друзів. Кожен із нас, хто робить свою справу на тому місці, де є, стає частиною тих друзів, які допомагають Україні, щоб якнайшвидше настав мир.

Після Літургії вірні радо скористалися нагодою поспілкуватися з владикою та о. Андрієм у парафіяльному залі.

У понеділок, 13 березня, владика Микола й о. Андрій зустрілися із представниками екуменічної ради Окленда. Зустріч організували представники Англіканської Церкви. Серед присутніх були представники Римо-Католицької, Англіканської і Мелхітської Греко-Католицької Церков. На закінчення усі спільно помолилися «Боже, великий, єдиний», псалом та «Отче наш» за перемогу й мир в Україні.

Відтак у вівторок, 14 березня, на запрошення о. Жана Пола, душпастиря Мелхітської Греко-Католицької Церкви в Окленді, владика Микола й о. Андрій увечері прибули на спільну молитву, де мали нагоду помолитися з чисельними вірними Мелхітської Церкви, а також інших східних Католицьких Церков, які долучаються до молитви в цьому храмі.

На цьому закінчився двотижневий душпастирський візит архиєрея та отця до Нової Зеландії.

за матеріалами Мельбурнської єпархії святих апостолів Петра і Павла