Владика Микола Бичок відвідав із душпастирським візитом Тасманію

23 січня 2023, 17:07 148

Упродовж 20–23 січня владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, здійснював душпастирський візит до Тасманії.

Владика Микола Бичок відвідав із душпастирським візитом Тасманію

21 січня єпископ відвідав вірних у м. Лонсестоні, розташованому в північній частині Тасманії, де відслужив Літургію за всіх, хто віддав життя під час війни в Україні. Співслужив із владикою о. Юстин Мекдоннель, відповідальний за українську греко-католицьку спільноту в Тасманії. На Літургії були присутні новоприбулі українці та 98-річна п. Стефанія Федик, яка є піонеркою.

У слові до вірних архиєрей розважав над словами зі Святого Письма: «Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає» (Ів. 15:13). Єпископ зазначив: «У часі теперішньої війни в України смерть дуже часто заглядає у вічі не тільки військових, а й цивільних людей. Однак, незважаючи на це, багато наших людей має надзвичайні чесноти: вони віддають життя за ближніх і часто роблять неможливі речі, аби Україна була незалежною та вільною. Цю Божественну Літургію ми жертвуємо за всіх наших захисників, які віддали і віддають життя за свободу нашої країни, а ми віддаємо їх у руки милосердного Господа. Амінь!».

Варто зазначити, що, за словами владики, останній раз духовенство здійснювало душпастирський візит до вірних у Лонсестоні близько 10 років тому. Отож ми сподіваємося на відновлення душпастирської опіки на цих теренах.

Увечері цього ж дня владика Микола очолив Велику вечірню в каплиці Преображення Господа і Спаса нашого Ісуса Христа в м. Гобарті, розташованому в південній частині Тасманії.

У неділю, 22 січня, у проповіді архиєрей зазначив: «Богоявлення — це справді світлий празник. Різдвяні свята відзначаються тим, що Христос, який приходить у цей світ, приносить нам світло».

Далі єпарх Мельбурнський у проповіді роздумував над різницею між світлом і темрявою. Єпископ сказав: «Тих людей, які роблять добро, допомагають один одному, прямують дорогою святості, ми називаємо „світлими“. Натомість у лексиконі також є вислів „темні люди“, який використовуємо для характеристики тих, хто робить зло, чинить шкоду ближнім. Буває, можемо сказати, що такі люди є немовби руками лукавого в цьому світі». Завершуючи роздуми, єпарх Мельбурнський додав: «Попри все, свято Богоявлення показує нам те, що Христос завжди приносить світло, щобільше, Він і є тим Світлом, якого ми потребуємо, щоб нас не пройняла темрява гріха та смерті, і сьогоднішнє Євангеліє від Матея нам яскраво це доводить».

На закінчення Божественної Літургії владика Микола подякував о. Юстинові за духовну опіку над вірними, всій українській громаді в Тасманії, а також тим, що прибули на це торжество. Опісля відбувся Чин великого освячення води й окроплення вірних. Після духовної частини всі зібралися на спільний обід, під час якого мали чудову нагоду поспілкуватися з єпископом.

за матеріалами Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла