Владика Микола Бичок разом із вірними в Канберрі вшанував пам’ять жертв Голодомору

22 листопада 2023, 11:53 100

З 16 по 19 листопада владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, перебував із душпастирським візитом у Канберрі та Квінбіяні (Австралія). Він взяв участь у кількох офіційних зустрічах, відвідав парафіян церков Святого архистратига Михаїла та Святого Володимира, а також разом із ними вшанував пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років.

Про це повідомляє пресслужба Мельбурнської єпархії УГКЦ.

Візит владика Микола розпочав із Міжконфесійного молитовного сніданку — щорічної зустрічі парламентарів, іноземних дипломатів і представників релігійних громад, яка відбувалася в Будинку парламенту і була організована Австралійським католицьким університетом.

Цього ж дня владика Микола відвідав офіс Австралійської Конференції Католицьких Єпископів, де зустрівся з новим Генеральним секретарем о. Крісом де Сюза та мав нагоду обговорити план майбутньої співпраці.

У суботу, 18 листопада, владика Микола у співслужінні з дияконом Михайлом Жиланом, канцлером єпархії, і о. Володимиром Калінецьким, настоятелем парафії в Канберрі та Квінбіяні, звершив Літургію у храмі Святого архистратига Михаїла в Квінбіяні.

У неділю, 19 листопада, вірні знову зібратися на Архиєрейській Божественній Літургії у храмі Святого Володимира в Канберрі. Під час проповіді владика Микола звернув увагу на те, що сьогодні є багато тих, хто страждає фізично, психічно чи емоційно, і в нашому житті ми іноді поводимося так, як герої притчі про милосердного самарянина.

Після Літургії духовенство й вірні поїхали до пам’ятника жертвам Голодомору, де спільно помолилися панахиду і вшанували пам’ять тих, хто загинув 90 років тому внаслідок Голодомору-геноциду 1932–1933 років.