Владика Михайло Бубній звершив освячення нового бювету в Южному

17 грудня 2023, 08:30 113

15 грудня в м. Южне Одеської області екзарх Одеський владика Михайло Бубній здійснив Чин освячення бювету. Його спорудили на території храму Святих Петра і Павла УГКЦ, стараннями пароха парафії, директора БФ «Карітас-Одеса УГКЦ» о. Василя Колодчина та за підтримки меценатів.

Владика Михайло Бубній звершив освячення нового бювету в Южному

Про це повідомляє пресслужба Одеського екзархату УГКЦ.

На урочистому заході, присвяченому відкриттю нового бювету, були присутні сотрудник парафії і канцлер Одеського екзархату о. Петро Маковецький, представники місцевої влади, військові, волонтери БФ «Карітас-Одеса УГКЦ», меценати, переселенці й місцеві жителі.

У слові, звертаючись до присутніх, владика Михайло наголосив на важливості води як необхідної складової нашого щоденного життя, а також розглянув її символічне, духовне значення. Єпископ відзначив, що бювет — це місце, де можна набрати води, поживи для тіла, і поряд стоїть храм, де можна отримати поживу для душі, і це дуже символічно, що на одній території стоїть храм і бювет.

Як повідомив о. Василь Колодчин, ідея будівництва автономного джерела води виникла, коли м. Миколаїв залишилося без чистої питної води минулого року. «Ми усіляко допомагали мешканцям Миколаєва, возили їм чисту воду, і тоді стало зрозуміло, що такі бювети могли би стати в нагоді у такій ситуації. Тож ми вирішили реалізувати такий задум, щоб за будь-яких обставин місто Южне було завжди з водою», — розповів директор БФ «Карітас-Одеса УГКЦ».

«Будівельні роботи зі спорудження бювету розпочалися в липні, тоді почали бурити свердловину, паралельно будували приміщення бювету, де перебувало додаткове обладнання, за допомогою якого здійснюється доочищення води, яку ми добуваємо з-під землі. Глибина свердловини — 71 метр. Абсолютно всі жителі нашого міста можуть прийти і набрати тут воду, ця споруда зроблена не лише для спільноти храму, але для всіх людей» — повідомив о. Василь.

Воду з бювету можна набирати щодня з 06:00 до 19:00. Для подачі води треба натиснути кнопку. На території храму встановлені камери відеоспостереження, щоб запобігти вандалізму.