Владика Максим Рябуха висвятив нового диякона для служіння в Донецькому екзархаті

27 червня 2024, 09:30 185

23 червня, на свято Зіслання Святого Духа, у храмі Святої Тройці у Кривому Розі єпископ-помічник Донецького екзархату УГКЦ владика Максим Рябуха уділив дияконське рукоположення піддиякону Ігореві Дмитришину.

Про це повідомляє пресслужба екзархату.

У проповіді владика Максим наголосив на важливості свята Зіслання Святого Духа. Він зазначив, що це свято приносить світло Христове в життя людей, та нагадав, що Бог завжди поруч, особливо у важкі моменти.

Владика Максим Рябуха

Відзначаючи подвійне свято, владика Максим пригадує і про дияконські свячення піддиякона Ігоря Дмитришина та роль диякона в житті мирян і всієї Церкви: «Бог сьогодні робить величезний подарунок. Бо бути дияконом — це не є кар’єрним досягненням. Бути дияконом означає бути Божими руками у світі, у якому ми живемо. Бути дияконом означає бути тим слугою Божим, який помічає рани на тілі Христової Церкви, який готовий прийти і ці рани огорнути; який готовий прийти, побачити того, хто страждає, хто плачить, і обійняти його, утерти сльози та підказати, де знаходити підтримку й радість. Бути дияконом означає помічати тих спраглих людей, які в різний спосіб проходять повз Божий храм, нагодувати їх і напоїти».

«Сьогодні ми всі стаємо свідками того, що Божу мрію ніхто і ніколи зупинити не може, — зазначив єпископ. — Цей величезний Божий дар дияконських свячень є даром для цілої Церкви. А в тій Церкві віднаходиться кожен із нас. Сьогодні, дивлячись на нашого нового диякона Ігоря, ми усвідомлюємо, що Бог бачить наше життя, наші потреби, наші мрії, очікування і прагнення. І дарує знаряддя для того, щоб нам невтомно крокувати далі вперед дорогою життя. Бог дарує нам надію».

Звертаючись до новопоставленого диякона, архиєрей наголосив: «Будь завжди добрим свідком, тим свідком, який ніколи не боїться питань, бо знає, де черпати відповіді. Ніколи не боїться роботи, бо завжди знає, хто дарує сили. Ніколи не боїться відповідальності, бо завжди знає, хто стоїть за твоїми плечима. Відчувай свої очі Божими очима і часто став собі запитання: „Боже, що би ти зробив, якби був тут?“. І це роби».