Владика Ігор Возьняк із нагоди 90-річчя патріарха Любомира: «Ми ще тримаємо в пам’яті його старання про розвиток нашої Церкви»

25 лютого 2023, 19:48 260

З нагоди 90-ліття від дня народження світлої пам’яті патріарха Любомира Гузара [26 лютого] в архикатедральному соборі Святого Юрія архиєпископ і митрополит Львівський звершив Божественну Літургію у співслужінні з духовенством.

Митрополит Ігор звернувся до присутніх у храмі і зазначив, що ми зібралися на цьому молінні, щоби вшанувати особу нашого патріарха світлої пам’яті Любомира Гузара. «Якраз завтра йому би виповнилося 90 років життя, а від упокою душі 31 травня виповниться 6 років», — зазначив єпископ.

«Ми ще тримаємо в пам’яті його старання про розвиток нашої Церкви. Передовсім він старався, щоб підібрати єпископів для доброго служіння вірним. І за його немалими зусиллями та погодженням Львівська богословська академія була проголошена Католицьким університетом у 2002 році. Він намагався налагоджувати добрі контакти та відносини з православним світом в Україні та поза її межами. Це була мирна й добра людина, український релігійний діяч, кардинал Католицької Церкви, представник українського роду Гузарів, суспільний діяч, якого любили не лише греко-католики, а й багато православних в Україні з великою пошаною ставилися до нього. Згодом архиєпископ-емерит „теплою рукою“ передав своє служіння наступникові, вибраному в 2011 патріарху Святославові Шевчуку», — сказав владика Ігор.

за матеріалами пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ