Владика Богдан Дзюрах зустрівся з катехитами недільної школи імені Блаженної Йосафати

11 листопада 2023, 16:23 113

10 листопада владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, провів зустріч із катехитами новоствореної парафіяльної недільної катехитичної школи імені Блаженної Йосафати при катедральному храмі Покрову Пресвятої Богородиці м. Мюнхен.

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії.

Подія розпочалася з Божественної Літургії, під час якої єпископ звернувся з духовним словом до катехитів.

«У духовному відродженні народу Церква має особливу місію бути вчителькою, матір’ю і наставницею. А в Церкві кожен у свій спосіб, відповідно до своїх дарів, покликаний здійснювати єдину та спільну для нас усіх місію», — сказав архиєрей, відзначаючи важливість катехитичного служіння, яке провадить не лише єпископ, священники, а й миряни.

Беручи до уваги служіння сестер служебниць при катедральному храмі, владика Богдан наголосив на їхній місії передання віри і навчання Божих правд.

«Коли ми будемо близько Христа і житимемо вірою, тоді зможемо її передавати іншим. Якщо не матимемо живої віри, то не передамо життя», — наголосив єпископ, називаючи три джерела, з яких катехит покликаний черпати силу та благодать для свого служіння: молитву, Боже слово та участь у Святих Таїнствах.

«У Літургії ми молимося, призиваємо Святого Духа, бо Він є першим катехитом. Від Нього залежить успішність нашого служіння. Ми молимося за себе і тих, кому проповідуємо Боже слово. Перше завдання катехита — молитва, у якій черпаємо Божу мудрість із тої книги життя, якою є Святе Писання — Боже слово. Маємо щоденно живитися Божим словом, щоби воно нас просвічувало, укріпляло та провадило дорогами служіння», — мовив проповідник про два перші джерела Божої благодаті та сили.

Також єпископ звернув увагу катехитів на те, що вони є членами Христової Церкви, яка непорушно зберігає Божу науку, а відтак покликані голосити її через своє катехитичне служіння: «Це велика відповідальність бути вірними Христовій Церкві. Тому кожен катехит, щоби бути добрим катехитом, повинен мати те відчуття церковності. Було би шкідливим і небезпечним, якби ми не навчали церковної науки — це було б заперечення нашого покликання».

«Не бійтеся! Я вам дуже вдячний, що ви відгукнулися на поклик Божий і пішли за Ним, що відкрили своє серце на присутність та діяння Святого Духа, який вас навчатиме, щоби ви ділилися з іншими. А тоді відчуєте, як Божа благодать вас наповнюватиме. Бо першим адресатом тої науки, яку голосимо, є ми самі. Сказано, що віра в серці людини зростає, якщо вона нею ділиться. Тому відважно, радісно, з довірою до Святого Духа продовжуйте ваше служіння, поручаючи себе опіці Пресвятої Богородиці», — сказав на завершення апостольський екзарх.

Після Літургії катехити представили єпископові програму навчання семи катехитичних груп недільної школи й обговорили методи та ідеї для ефективного звершення свого служіння.