Владика Богдан Дзюрах про премію Карла Великого для Президента України: Ще один великий крок України на шляху її повернення до Європи

15 травня 2023, 18:50 117

14 травня в м. Аахені (Німеччина) владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців у Німеччині та Скандинавії, взяв участь у церемонії вручення премії імені Карла Великого Президенту України Володимирові Зеленському й українському народу.

«Без сумніву, можна сказати, що сьогодні в Аахені був зроблений ще один дуже великий крок України на шляху її «повернення додому» — до Європи», — написав у своєму профілі у фейсбуку владика Богдан.

Перед початком церемонії учасники цього історичного дійства для українського народу взяли участь у Літургії, яку очолив в Аахенському катедральному соборі місцевий єпископ д-р Гельмут Дізер. «Війна — це поразка людства. І будь-яка загарбницька війна є злочином. Україна захищає європейський цивілізований порядок від нападу російського режиму та його імперіалістичної ідеології, якою режимна пропаганда хоче виправдати свою загарбницьку війну», — сказав у слові до присутніх єпископ Аахена.

«Суспільство потребує духовних джерел як протиотрути від насильства та як натхнення для миролюбної цивілізації надії, соціальної взаємодії та спільного блага. Молімося разом, щоб ці джерела також потужно потекли для України, а незабаром знову в росії та усіх країнах і суспільствах, які страждають від неволі, терору та несправедливості», — сказав проповідник.

Владика Богдан Дзюрах зазначив, що вони молилися Святу Літургію в намірі Божого благословення для українського народу, наших захисників і керівництва Української держави.

А відтак за присутності понад 700 запрошених учасників у будівлі міської ратуші відбулася церемонія нагородження, на якій Президент України, дякуючи європейцям за підтримку і закликаючи до єдності в боротьбі з ворогом, наголосив на тому, що українці завжди робитимуть Європу сильнішою.

за матеріалами пресслужби Апостольського екзархату в Німеччині та Скандинавії