Владика Богдан Данило на Тернопільщині освятив новий іконостас

9 липня 2024, 11:15 222

У неділю, 7 липня, владика Богдан Данило, єпископ Пармської єпархії святого Йосафата (США), освятив новий іконостас на парафії Успення Пресвятої Богородиці у с. Нагірянка на Тернопільщині. Під час Літургії парох о. Дмитро Ненчиний із благословення єпарха Бучацького Дмитра Григорака був нагороджений правом носити набедренник.

Владика Богдан Данило на Тернопільщині освятив новий іконостас

Про це повідомила пресслужба єпархії Святого Йосафата в Пармі.

«У Нагірянці особлива церковна громада. Тут багато переселенців із Лемківщини, для яких церква завжди була місцем зустрічі. Освячення цього іконостасу є для мене особливим моментом, бо частину моєї родини по батькові переселили сюди на завершення Другої світової війни», — поділився владика Богдан Данило.

У проповіді єпископ звернув увагу на переміну апостолів, яким воскреслий Христос дає надію і яких Святий Дух посилає на місію. Він пригадав, що у Хрещенні кожен із нас зустрівся з Христом. «У цих лавках, де сидите зараз ви, сиділи ваші дідо, бабця, мама — ті, яких ви бачили на колінах зранку і ввечері перед образом Богородиці чи Христа, коли Церква була в підпіллі. Це давало їм надію і вас виховувало у християнській вірі», — нагадав проповідник.

Владика Богдан закликав вірних наслідувати Богородицю, першим словом якої у Євангелії є «Нехай так буде», а останнім — «Зробіть все, що Він [Ісус Христос] вам скаже». «Ми покликані ділитися нашою вірою з тими, кого зустрінемо», — підсумував архиєрей.