Візит владики Степана Суса у Казахстан зібрав вірних УГКЦ для спільної молитви

26 серпня 2024, 15:17 121

Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус здійснив візит до Казахстану, де очолив Літургію в Караганді на парафії Покрову Пресвятої Богородиці.

Візит владики Степана Суса у Казахстан зібрав вірних УГКЦ для спільної молитви

Про це повідомляє Пасторально-міграційний відділ УГКЦ.

Із ним співслужили апостольський адміністратор для католиків візантійського обряду в Казахстані та Центральній Азії митрополит протоірей Василь Говера та священники УГКЦ спільно зі священнослужителями Карагандинської римо-католицької єпархії.

Під час проповіді владика Степан висловив вдячність присутнім українцям за свідчення віри, зазначивши, що «віра і сумнів, віра і страх не можуть жити разом в одному серці. Тому ми, як християни, маємо завжди обирати віру».

«Віри не можна навчити за партою, її можна тільки передати власним прикладом із вихованням, любов’ю, молитвою і пам’яттю про тих, хто загинув, але зберіг віру», — додав владика.

Також голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ відслужив Літургію в малій базиліці Святого Йосифа в Караганді, колишньому римо-католицькому катедральному соборі Святого Йосифа, яка була першим місцем, де в радянський час збиралися на молитву вірні УГКЦ.

«Наша Українська Греко-Католицька Церква тут починалася з бараків, таборів, квартир людей, які таємно збиралися на спільну молитву. У той час, коли ми не могли собі збудувати храм із цегли чи з дерева, ми його будували з власних душ. І це та невидима Церква, яка об’єднує сотні, тисячі українців-греко-католиків, які у глибині свого серця будували цей нерукотворний храм, де Бог в особливий спосіб діяв, допомагав, підтримував і додавав сил», — зазначив владика під час проповіді в малій базиліці.