Відбулися Великопісні реколекції для дружин священників Вінніпезької архиєпархії

20 березня 2024, 11:47 195

2 березня, із благословення та підтримки митрополита Вінніпезького Лаврентія Гуцуляка, відбулися одноденні реколекції для дружин священників Вінніпезької архиєпархії. Участь у них взяло 11 жінок.

Про це інформує пресслужба Вінніпезької архиєпархії УГКЦ.

Реколекції розпочалися з Божественної Літургії в каплиці Реколекційного центру святого Чарльза, яку очолив владика Андрій Рабій, єпископ-помічник Вінніпезький.

Відтак розпочалися духовні науки, які проводили владика Андрій Рабій та о. Володимир Башуцький, парох церкви Пресвятої родини у Вінніпезі (Канада). У презентаціях о. Володимир наголосив на важливості глибокого духовного життя дружини священника як особи, матері, дружини, а також розповів про життя жінок на прикладі біблійних цариці Естер і Рут.

Владика Андрій у першій науці зосередив увагу на розумінні, що терпіння — необхідна складова і шлях до спасіння, як показано в образі терплячого Христа у Євангелії від Марка: «Сьогодні, коли ми бачимо стільки жорстокості, несправедливості, страждань, нам тяжко зрозуміти сенс нашого терпіння і ми часто запитуємо: чому нам виполо стільки терпінь, чим ми заслужили це? На це тяжко дати відповідь, але вона є, і це — Святе Письмо, бо тільки тут можемо знайти розраду і зцілення наших ран, насамперед духовних і душевних». Саме пошук шляхів зцілення, особливо через прощення, став другою темою для розважання владики Андрія.

Варто зазначити, що науки проводилися окремо англійською та українською мовами для зручності добродійок.

Окрім цього, п. Орися Гуль, колишня голова Ліги Українських католицьких жінок Канади (ЛУКЖК) в провінції Манітоба, а тепер віцепрезидентка відділу ЛУКЖК при парафії церкви Святого Йосифа (Вінніпег), завітала і провела презентацію про структуру, основні цілі та історію ЛУКЖК. Від часу заснування в 1944 році і дотепер відділи ЛУКЖК, які існують при багатьох парафіях архиєпархії, намагаються залучати жіноцтво до добрих справ у парафіях і громадах, розвивати й підтримувати українську мову та культуру в Канаді. Своєю працею ЛУКЖК допомагає українцям як у Канаді, так і в Україні, спонсоруючи різні освітні проєкти. Тому п. Орися запрошувала добродійок до організації та активної підтримки місцевих відділків ЛУКЖК у парафіях.

Після цікавих дискусій на завершення о. Володимир відправив Молебень до Пресвятої Богородиці, а владика Андрій поблагословив учасниць реколекцій і подякував за велику працю, допомогу в парафіях і постійну підтримку отців Вінніпезької архиєпархії. Спільна молитва, вдалі теми лекції, цікаві дискусії, щирі люди, надзвичайна атмосфера місця, а також час зустрічі — Великий піст — дали всім можливість духовного оновлення, збагачення і зростання в Бозі.