Відбулася зустріч членів Ради Церков із заступником міністра у справах ветеранів України

25 жовтня 2024, 11:31 59

24 жовтня 2024 року в Києві, у приміщенні Центрального будинку офіцерів ЗСУ, відбулася зустріч членів Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) із заступником міністра у справах ветеранів України Фархадом Фархадовим. На ній обговорили різні аспекти діяльності конфесій у контексті духовної та соціально-гуманітарної підтримки ветеранів, які повертаються після військової служби до цивільного життя.

Про це повідомляє вебсторінка ВРЦіРО.

Від Української Греко-Католицької Церкви учасниками робочого засідання були владика Богдан Манишин, керівник Департаменту військового капеланства, та о. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків в Україні. Зустріч представників Ради Церков і Міністерства у справах ветеранів України була організована за сприяння Комісії соціального служіння ВРЦіРО.

Заступник міністра у справах ветеранів України подякував представникам Церков і релігійних організацій за їхню готовність до співпраці, наголосив на важливості допомоги ветеранам, а також зазначив, що задля реалізації покладених цілей і завдань міністерство співпрацює з різними структурами, охоплюючи державні органи й інституції громадянського суспільства, щоб забезпечити всебічну підтримку ветеранів у найважливіших сферах їхнього життя.

Представники ВРЦіРО розповіли про діяльність Церков і релігійних організацій щодо підтримки військових та їхніх родин, про роботу реабілітаційних центрів, про надання допомоги військослужбовцям і ветеранам у лікуванні й протезуванні, про сприяння у вирішенні їхніх житлових питань та надання гуманітарної допомоги, про навчання та підготовку соціальних працівників, а також про інформування суспільства щодо програм підтримки ветеранів, військослужбовців та їхніх сімей.

Пан Фархадов поінформував представників Ради Церков про законодавчі ініціативи та проєкти, розроблені в міністерстві, які спрямовані на вирішення питань, які виникають у ветеранів, зокрема їхнього здоров’я, працевлаштування, поступової інтеграції в мирне життя та суспільство, житлові питання тощо.

Члени Всеукраїнської ради Церков і релігійних організацій зазначили, що духовна допомога може відігравати вирішальну роль в адаптації ветеранів до цивільного життя, особливо, коли вони шукають новий сенс і стабільність після служби.

Крім цього, учасники зустрічі обговорили приклади проблем, з якими ветерани та їхні рідні звертаються до представників своїх Церков, зокрема питання подолання психологічних травм війни, а також підтримки сімейних стосунків.

Представники ВРЦіРО запропонували під час зустрічі об’єднати зусилля держави та Церков і релігійних організацій щодо надання допомоги ветеранам та їхнім родинам.

Заступник міністра у справах ветеранів України окреслив подальші кроки у співпраці та зазначив, що ця зустріч заклала фундамент для майбутніх дій у напрямі підтримки ветеранів.

Фото ВРЦіРО