Відбулася щорічна зустріч голів єпархіальних комісії УГКЦ із міжконфесійних і міжрелігійних відносин

11 жовтня 2024, 10:28 31

9–11 жовтня 2024 року відбувалася щорічна зустріч голів єпархіальних комісій УГКЦ із міжконфесійних і міжрелігійних відносин під назвою «Пошук шляхів до зцілення та відновлення сталого миру в Україні».

За інформацією Комісії УГКЦ із міжконфесійних і міжрелігійних відносин, головним організатором заходу була Комісія у співпраці з Інститутом екуменічних студій УКУ. У заході взяло участь близько 40 учасників: голови єпархіальних екуменічних комісій УГКЦ, студенти львівських навчальних закладів, місцеві священники різних конфесій, представники релігійних та соціальних спільнот м. Львів.

Важливою була анонсована заздалегідь Міжнародна конференція «Категорії помісності і універсальності Східних Католицьких Церков». Головними доповідачами стали: о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ із міжконфесійних і міжрелігійних відносин, Анатолій Бабинський, науковий співробітник Інституту історії Церкви УКУ; Тарас Курилець, науковий співробітник Інституту екуменічних студій УКУ; о. Гіацинт Дестівель, працівник ватиканської Дикастерії сприяння єдності християн; проф. Володимир Бурега, проректор Київської духовної академії УПЦ, та о. Іван Дацько, член Міжнародної змішаної комісії богословського діалогу між Католицькою та Православною Церквами.

Під час дискусії було обговорено нещодавні екуменічні видання, які, без сумніву, вплинуть на розвиток міжконфесійних відносин у майбутньому. Так, зокрема, було обговорено останній Ватиканський документ Дикастерії сприяння єдності між християнами «Єпископ Рима: Примат і Синодальність у світлі екуменічного діалогу» та нещодавно видану книжку «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні», яка описує роль і місце Української Греко-Католицької Церкви в екуменічній місії у Європі та доцінює і визнає розвиток суб’єктності Київського християнства загалом.

Також учасники зустрічі відвідали архиєпископа Мечислава Мокшицького, митрополита Львівського Римсько-Католицької Церкви в Україні, та обговорили спільні екуменічні та міжрелігійні проєкти, напрямлені на покращення взаємовідносин Католицької Церкви з іншими конфесіями та релігіями в Україні.