Відбулася проща до Ярославської чудотворної ікони «Двері Милосердя»

20 травня 2024, 15:02 141

17–18 травня відбувалася проща до Ярославської чудотворної ікони в Польщі. До стіп Матері Божої, прославленої в чудотворній іконі «Двері Милосердя», з’їжджалися паломники з різних куточків країни, щоби вимолити в Богородиці заступництва в небі для всіх християн та довгоочікуваного миру для України.

Відбулася проща до Ярославської чудотворної ікони «Двері Милосердя»

Про це повідомила пресслужба Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ.

Проща розпочалася із привітання архиєпископа і митрополита Перемишльсько-Варшавського Євгена Поповича української молоді, яка вперше пішим паломництвом йшла від Перемишльської архикатедри до конкатедри в Ярославі.

Молитовна частина прощі в п’ятницю розпочалася з Великої вечірні з Литією, яку очолив єпископ Вроцлавсько-Кошалінський владика Володимир Ющак. У слові до паломників владика звернув увагу на те, що Діва Марія є не тільки нашою небесною Матір’ю і молить Господа Ісуса Христа про заступництво, але й «засмучених радість, скривджених покровителька, немічних покров і заступництво».

Опісля вечірні прочани молилися Молебень до Пресвятої Богородиці, який очолив о. Дмитро Федлюк, а Божественну Літургію — о. Ігор Губач.

Завершили програму в пʼятницю молодіжні нічні чування, які попровадили о. Віталій Бойко та о. Роман Коцуровський спільно з молодими паломниками. Всі присутні на чуваннях мали можливість розважати над словами зі Святого Письма, святих Церкви та прославляти Бога і Його Матір у піснях. «Ми є діти Твої, Богородице! Двері Милосердя!» — усі як один співали біля Матері Божої!

Недільна програма розпочалася з Утрені, а після молитви біля чудотворної ікони, яку провадили сестри зі Згромадження сестер служебниць НДМ. Монахині своїм щирим співом дякували Матері Божій і просили про Її милосердя та ласки.

Архиєрейську Божественну Літургію очолив владика Євген у співcлужінні з владикою Володимиром Ющаком, єпископами-емеритами владикою Іваном Мартиняком та владикою Петром Криком, а також із близько 30 священниками із трьох єпархій УГКЦ в Польщі.

Священники приїхали разом зі своїми вірними, кількість яких налічувала близько 700 осіб. Під час проповіді архиєпископ зауважив, що сьогодні всі прибули до стіп Матері Божої, прославленої в іконі «Двері милосердя», яка відкривала на площі Святого Петра у Ватикані Рік Божого Милосердя. «Відтепер точна копія цієї ікони крокуватиме всіма нашими греко-католицькими парафіями в Польщі — завітає в усі домівки, щоб бути разом зі своїми дітьми і випросити перемогу, мир та радість для України і звільнення всіх полонених», — зазначив єпископ.

На завершення відбулася процесійна хода з копію чудотворною ікони довкола храму, освячення води та проводження ікони в перше паломництво до парафії Блаженного священномученика Миколая Чарнецького у Варшаві.