Відбулася презентація нового вебсайту Мельбурнської єпархії

1 листопада 2023, 14:14 96

31 жовтня відбулася офіційна презентація нового вебсайту Мельбурнської єпархії. Зустріч проходила в онлайн-форматі, тому до неї могли долучитися не лише учасники з Австралії, а й із Нової Зеландії та України.

Відбулася презентація нового вебсайту Мельбурнської єпархії

Про це повідомляє пресслужба єпархії.

На презентації було присутнє духовенство Мельбурнської єпархії, а також представники католицьких медіа Австралії, Нової Зеландії та України.

Зустріч розпочав владика Микола Бичок, єпарх Мельбурнський, який привітав усіх присутніх і наголосив на значенні засобів масової інформації в житті людей, особливо християн: «Як ви знаєте, у сучасному світі медіа мають величезний вплив на життя людей… Іноді важко підібрати правдиву інформацію, яка може збагатити нас, як людей і як вірян. Неправдива інформація може когось знищити, а правдива — зцілити. Ми, Церква, повинні використати цей міст до нашого народу, яким є вебсторінка, для проголошення слова Божого, для зміцнення зв’язків між нашими вірними та їхнього духовного зростання».

Отець Симон Цькуй, протосинкел єпархії, розповів присутнім про те, що вже від створення Мельбурнської єпархії комунікація із вірними мала велике значення. За його словами, після єпископської хіротонії владики Івана Прашка 19 жовтня 1958 року в парафіях почали видавати парафіяльні вісті, прагнучи розповідати вірним новини Церкви. Згодом у Сіднеї заснували газету «Церква і життя», де друкували статті на релігійні, виховні й суспільні теми, інформацію про релігійне життя, зокрема і в Україні. У 2003 році, відповідаючи на виклики часу, з’явилася ідея створити вебсайт єпархії. З часом його кілька разів вдосконалювали — на сьогодні це вже третя версія.

Вебсайт присутнім представив о. Андрій Микитюк, синкел мирян, а також розповів про його структуру, основні розділи, призначення та функціональні можливості.

До учасників також звернувся о. Тарас Жеплінський, відповідальний за головний вебсайт Української Греко-Католицької Церкви. Він висловив радість із приводу того, що Мельбурнська єпархія, розуміючи важливість ЗМІ, зокрема значення вебсайту єпархії, доклала зусиль, щоби зробити його доступним для перегляду на різних пристроях (комп’ютер, мобільний телефон), і наголосив, що на сайті Мельбурнської єпархії справді можна знайти інформацію про всю єпархію.

Гості презентації брали активну участь у зустрічі, ділилися ідеями та пропозиціями щодо подальшого розвитку вебсторінки. Сподіваємося, за словами владики Миколи, що «сьогоднішня подія додасть нам сили та впевненості підтримувати зв’язок із багатьма людьми у світі, особливо тут, в Австралії».