Відбудеться Тиждень молитов за єдність християн 2023

17 січня 2023, 14:15 453

«Навчіться чинити добро, шукайте справедливості» — під таким гаслом з 18 по 25 січня 2023 року проходитиме Тиждень молитов за єдність християн. Матеріали для екуменічних молитов цього року підготувала Міжконфесійна Рада Церков Міннесоти в США.

Відбудеться Тиждень молитов за єдність християн 2023

Тиждень молитов за єдність християн — це час, коли християни різних конфесій зустрічаються по всьому світу для спільної молитви, конференцій, концертів та інших зустрічей. Він є ще однією нагодою, щоби християни усвідомили, що розділення між Церквами та спільнотами веде до ізоляції та віддаляє християн від Бога. Тому в підготованих текстах для Тижня молитов за єдність християн 2023 автори стверджують, що для того, щоб навчитися чинити добро, потрібно постійно самовдосконалюватись у чиненні добра та шукати справедливості, адже єдність не можлива без справедливості.

Ми ж в Україні можемо лише підтвердити важливість справедливості та справедливого миру, закликаючи сьогодні усіх християн не мовчати на зло, голосно розповідати всьому світові про несправедливість, яка прийшла в Україну з Росії несучи смерть і страждання.

Матеріали різними мовами можна знайти тут.

У п’ятницю, 20 січня 2023 року, о 18:00 у Патріаршому соборі Воскресіння Христового відбудеться Екуменічний молебень, організований Українською Греко-Католицькою Церквою.

«Молитву в прямому ефірі транслюватиме „Живе телебачення“, тому приєднатися до неї зможе кожний охочий», — запевняє о. Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин.

Під час Молебню спільно молитимуться Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, єпископи та духовенство католицьких, православних та протестантських Церков.

Участь у спільній молитві візьме владика Михаїл Аніщенко, єпископ Команський, керуючий Місією «Ставропігія Вселенського Патріархату в Україні» та екзарх Вселенського Патріарха у м. Києві. Він поділиться своїми роздумами над згаданими словами пророка Ісаї «Навчіться чинити добро, шукайте справедливості», які є головною темою розважань.

«Тиждень молитов за єдність християн є однією з небагатьох нагод, коли християни усвідомлюють, що розділення між Церквами та спільнотами веде до ізоляції та віддаляє від Бога. Тому у підготованих текстах стверджується, що для того, щоб навчитися чинити добро, потрібно постійно самовдосконалюватись у чиненні добра та шукати справедливості, адже єдність не можлива без справедливості. Це особливо актуально сьогодні для України, яка шукає справедливості та бореться за справедливий мир», — зазначив у своєму коментарі до анонсу події о. Ігор Шабан.

за матеріалами Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин