«Вервиця єднає»: напередодні Різдва відбулася 1000-на трансляція молитви на вервиці

22 грудня 2023, 22:20 1141

22 грудня 2023 року відбулася 1000-на трансляція молитви на вервиці в межах ініціативи «Вервиця єднає», яка безперервно триває на «Живому телебаченні» вже понад три роки.

Цього дня о 20:00 (за київським часом) молитву провів о. Михайло Ярема зі спільнотою «Матері в молитві» із храму Святого священномученика Йосафата в Тернополі. Наживо у молитві єдналися майже 23 тисяч молільників з усього світу.

«Дякуємо Богові за ласку спільної молитви. Дякуємо спільноті „Матері в молитві“ та всім молільникам. Дякуємо українським захисникам, волонтерам, капеланам та активним вірним, тут присутнім, які спільно єднаються в молитві. Християнин — це той, хто вірує в Бога, у краще майбутнє життя, вірує в Божий мир і здобуває його подвигом добрим діл. Кожна спільна молитва є Богом вислухана, і Господь дасть спасіння тим, хто його прагне», — сказав о. Михайло на завершення ювілейної молитви.

«22–25 тисяч щодня наживо і 50–60 тисяч відтак у запису! Така спільнота молільників в ініціативі #вервиця_єднає. Приєднуйтеся», — написав після ефіру на своїй сторінці у Фейсбуку о. Ігор Яців, директор «Живого ТБ».

23 грудня молитву на вервиці проведе владика Максим Рябуха, єпископ-помічник Донецького екзархату, який рівно рік тому став єпископом. З цієї нагоди «Живе телебачення» провело з ним велике інтерв’ю.

Нагадуємо, молитовна ініціатива «Вервиця єднає» розпочалася 14 жовтня 2020 року, у свято Покрова Пресвятої Богородиці, в розпал пандемії коронавірусу. З цього часу молитву на вервиці щоденно проводить щоразу інший священник або єпископ Української Греко-Католицької Церкви, а віднедавна і римо-католицькі єпископи Австрії. Молитву щоденно транслює «Живе телебачення» в YouTube та у Facebook, збираючи на молитву наживо від 22 до 25 тисяч молільників з усього світу.

Варто зазначити, що «Вервиця єднає» — така назва не випадкова, адже в цьому задумі відразу кілька ліній єдності. Передусім, наша молитва єднає українців з усього світу. Наша молитва єднає священнослужителя, який в ефірі провадить її, з усім загалом вірних. Наша молитва єднає єпископів, священників із різних материків і країн, адже щодня провадить молитву інший душпастир. Наша молитва єднає всіх нас у «молитві на українській землі», адже сестри відразу кількох згромаджень і добродійки виготовляють вервиці з бурштину, які можна придбати за цим посиланням.