В соборі Святої Софії в Римі помолилися за всіх, хто загинув під час війни в Україні

29 жовтня 2022, 17:36 92

В четвер, 27 жовтня, у прокатедрі Святої Софії у Римі відбулася Літургія за усіх, хто загинув під час війни в Україні. Заупокійні богослужіння очолив владика Діонісій Ляхович, апостольський екзарх для українців-католиків візантійського обряду в Італії. Співслужили з єпископом парох катедрального храму о. Петро Голіней, протоархимандрит ЧСВВ ієромонах Роберт Лисейко, генеральний вікарій ієромонах Ілля Броновський, настоятель протоархимандричого осідку ієромонах Даниїл Дербаль, віцеректор Папської української колегії святого Йосафата ієромонах Бернард Підгірний та віцеректор собору о. Дмитро Кудін.

Парафіяльна спільнота собору Святої Софії взяла участь у богослужіннях, молячись за вічний упокій усіх невинно вбитих російським агресором та усіх українських героїв, які загинули, захищаючи нашу незалежність.

Під час проповіді екзарх наголосив на присутності Ісуса Христа в теперішніх випробуваннях українського народу.

«Сьогоднішнє Євангеліє дуже значуще для ситуації, яку ми переживаємо. Пригадаймо, що коли Ісус дізнався про вбивство Йоана Іродом, Його це дуже заболіло. Сьогодні ми переживаємо велике страждання і смуток, оскільки вбивають наших братів і сестер. Але Ісус сумує з нами. Він пережив таке ж в оливному саду, коли бачив страждання, які мусить перенести», — зазначив проповідник.

Владика закликав вірян зберігати у серцях надію на Воскресіння.

«Важливо сприйняти той факт, що ми продовжуємо терпіти з Христом. Але ми не є самотні у наших стражданнях. І наші загиблі не є самі — вони перейшли у вічне життя, захищаючи свою державу. І наш сум переходить в надію на воскресіння, — продовжив єпископ, — Ми терпимо, страждаємо, вболіваємо, плачемо, але маємо надію, що прийде воскресіння з мертвих для тих, хто віддав життя за нас. А також віримо у воскресіння нашої держави. Єднаймося з Христом і держімо у серцях надію на воскресіння».

По завершенні богослужіння священнослужителі помолилися Панахиду, щоб молитовно вшанувати пам’ять всіх невинно вбитих під час несправедливої війни в Україні.

за матеріалами пресслужби товариства «Свята Софія»