В Івано-Франківській духовній семінарії вшанували пам’ять патріарха Йосифа Сліпого

10 вересня 2024, 12:06 49

У суботу, 7 вересня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії відбувся урочистий вечір пам’яті, присвячений постаті видатного українського церковного подвижника — патріарха Йосифа Сліпого. Захід підготував семінарійний октет «Te Deum», який укотре наголосив на важливості збереження пам’яті про патріарха, його духовну спадщину та величезний внесок у розвиток Української Греко-Католицької Церкви.

Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії.

Семінарійний октет представив спільноті насичену та цікаву театралізовану розповідь про життя патріарха, розповідаючи про його нелегкий шлях від дитинства аж до смерті.

Музична програма створила особливу атмосферу духовного спокою та роздумів. Також учасники октету «Te Deum» виконали музичні твори: «Я в чужині дивлюся на небо», «Під твою милість» (Д. Бортнянський).

Наприкінці заходу префект і секретар семінарії бр. Денис Рудяк подякував учасникам октету за їхню творчу працю й наголосив: «У кожній людині від природи закладено бажання шукати Боже обличчя, часто можемо знайти його в іншій людині, адже кожна особа містить у собі той образ Божий. Коли ми його віднаходимо, то хочемо брати приклад із тієї людини. Саме тому така велика постать, як Йосиф Сліпий, промовляє до нас крізь роки».

Брат Денис наголосив, що «Патріарх Йосиф — це взірець незламності, глибокої віри й довіри до Бога, а також відданості своєму покликанню, що є особливо актуальним для братів-семінаристів».

Префект також наголосив «на важливості не лише згадувати визначні постаті минулого, а й черпати від них натхнення для теперішнього служіння. Яскравим прикладом таких могутніх подвижників, вартих до наслідування, і є патріарх Йосиф».