В Італії вручили 82 канонічні місії катехитам

26 вересня 2024, 11:59 64

З 20 по 22 вересня в Римі, у приміщенні «Villa Letizia» відбулася зустріч сестер-катехиток Святої Анни. На ній були присутні понад 60 катехитів із різних міст Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Італії, а також чотири представниці з Іспанії.

В Італії вручили 82 канонічні місії катехитам

Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Італії.

Для катехитів священник екзархату та викладач біблійного богослов’я Папського богословського факультету Сицилії (м. Палермо) і катехитичного курсу о. Роман Шимон давав реколекційні науки.

Упродовж реколекцій вони молилися та роздумували над словом молитви «Отче наш».

Виступаючи зі вступним словом, директорка катехитичного відділу с. Луїза Цюпа, СНДМ, привітала присутніх і передала вітання від апостольського екзарха владики Діонісія Ляховича.

«Кожну добру справу ми розпочинаємо з молитви. Тому перед початком формаційної зустрічі ми просимо Божого благословення та проводу Святого Духа, щоби відкрити свої серця на подальше катехитичне служіння і нести світло віри до тих, кого Він нам довірить», — зазначила сестра.

Крім цього, сестри молилися Молебень до Христа Людинолюбця і вервицю за мир в Україні. Також учасники приступили до Таїнства Сповіді та долучилися до духовної розмови. У цьому катехитам послужили о. Роман Шимон, о. Діонісій Заведюк, ЧСВВ, і о. Любомир Костюк, адміністратор парафії Жировицької Божої Матері і святих мучеників Сергія і Вакха.

Наступного дня, який розпочався з Божественної Літургії, с. Луїза Цюпа, СНДМ, та секретарка Катехитичного відділу і координаторка катехитичних курсів п. Світлана Прокопчук розповіли про напрями в катехитичному служінні в Апостольському екзархаті на 2024/2025 рік. Також учасниці поділилися власним досвідом служіння.

Відтак катехитка-практик, студентка факультету катехитики в Папському салезіанському університеті п. Ірина Гураль представила методологію та практичні методи катехизації, а також подала практичні поради щодо праці у групах і проведення ігор, вправ, бансів.

Сестра Емілія Вандич, СНДМ, навчила катехитів працювати у групах, опрацьовувати і розробляти катехизації, створювати імпровізовані пантоміми, сценки, вивчала з ними мелодії та слова релігійних пісень, ігри тощо.

22 вересня катехити долучилися до паломництва з нагоди 55-річчя освячення собору Святої Софії в Римі та 40-ї річниці відходу до вічності патріарха Йосифа Сліпого.

Очолив торжественну Архиєрейську Божественну Літургію апостольський екзарх владика Діонісій Ляхович у співслужінні з численними єпископами і священниками УГКЦ.

Після Літургії владика Діонісій благословив катехитів на служіння. «Запрошую вас, дорогі катехити, до плідної співпраці з вашими душпастирями, до творчості та пильності у сповненні цього святого діла — передавання віри через особисте свідчення зустрічі з Христом», — привітав катехитів владика.

Відтак він уже втретє вручив 82 канонічні місії катехитам на катехитичне служіння у новому навчальному році.

Дякуючи екзархові за підтримку, сестри наголосили, «ви несете слово Євангелія в серця багатьох людей, показуючи особистий приклад християнської віри. Ми просимо а Бога, щоби продовжував Ваші літа та дарував Вам міцне здоров’я».

Також вони висловили слова вдячності с. Луїзі Цюпі, СНДМ, та п. Світлані Прокопчук за підтримку й наставництво.