В Естонії на парафії УГКЦ відкрили виставку ікон, опалених війною

2 вересня 2023, 16:02 147

29 серпня, у свято Усікновення голови Івана Хрестителя за григоріанським календарем і День пам’яті загиблих захисників України, у храмі Богородиці Троєручиці УГКЦ у м. Таллінн відбулося відкриття виставки «Образи, опалені війною». Виставка організована Талліннською парафією УГКЦ в Естонії у співпраці з куратором проєкту народної дипломатії «Підтримай Україну!» Юрієм Котиком та художником Остапом Ковальчуком.

В Естонії на парафії УГКЦ відкрили виставку ікон, опалених війною

Захід розпочав о. Роман Кіх, душпастир для українців-греко-католиків в Естонії та Фінляндії, молитвою за справедливий мир в Україні та всіх загиблих захисників України. Отець Роман наголосив на певному символізмі дати відкриття виставки і закликав наслідувати приклад Івана Хрестителя в постійному відстоюванні правди та вдивлятися у жертву наших Героїв, які ціною власного життя виборюють перемогу для України.

Відтак до гостей звернувся посол України в Естонії Максим Кононенко, радник із міжнародної співпраці Львівської обласної військової державної адміністрації та куратор проєкту Юрій Котик, голова Асоціації українських організацій в Естонії Володимир Паламар, президент Союзу Церков християн віри євангельської та баптистів в Естонії Еркі Тамм і художник Остап Ковальчук, один з авторів, чиї роботи представлені на виставці.

Після вступних виступів гості мали можливість безпосередньо оглянути роботи авторів — діткнутися до глибини трагедії та сповнитися надією.

Картини Остапа Ковальчука серії «Образи, опалені війною» виконані в техніці живопису на дереві, притаманній традиційному українському сакральному живопису. На дошках зображено іконописні сюжети — Христа, Богородицю із немовлям Ісусом, які за задумом митця уособлюють трагедію і муки українського народу під час війни за свою свободу.

Виставку можна відвідати протягом вересня 2023 року за адресою: Laboratooriumi, 22, Tallinn, Estonia, щодня з 10:00 до 15:00 або попередньо домовившись з о. Романом Кіхом (тел.: +372 5831 8004).

Вхід безкоштовний.

за матеріалами пресслужби УГКЦ в Естонії