Українці в Будапешті вшанували жертв Голодомору

29 листопада 2022, 16:25 65

26 листопада українська діаспора в Угорщині долучилася до всесвітнього вшанування пам’яті невинно убієнних. День розпочався в приміщенні церковної Рідної школи, де після уроків учні з батьками переглянули документальну стрічку про Голодомор «Брати». Присутні в залі мали можливість поспілкуватися з режисером фільму Тарасом Коляндруком.

Українці в Будапешті вшанували жертв Голодомору

Відтак члени громади взяли участь в акції «Запали свічку пам’яті» перед пам’ятником Голодомору, що на площі Петофі в Будапешті. Під час акції відбулися виступ учнів і вчителів Рідної школи, молитва та промови представників громади і українського дипломатичного корпусу в Угорщині.

Цього вечора за сприяння речника українців в угорському парламенті пані Ліліани Грекси було вимкнено на пів години освітлення Парламенту на знак вшанування пам’яті загиблих. Під час цього було покладено свічки на сходах перед будівлею за участі обудсмена Угорщини пані Салайни Шандор Єлизавети.

27 листопада в парафії Покрову Богородиці УГКЦ в Будапешті після недільного Богослужіння відбулася акція запалення символічної свічки. Після акції греко-католицькі та православні віряни спільно зі своїм духовенством помолилися поминальну панахиду перед пам’ятником жертвам Голодомору в Будапешті.

В організації заходів, пов’язаних із вшануванням пам’яті невинно убієнних під час Голодомору в Україні, взяли участь: фундація УГКЦ в Угорщині, парафія Покрову Богородиці УГКЦ в Будапешті, Рідна школа, Державне самоврядування українців в Угорщині, Товариство української культури в Угорщині, Товариство «Нова хвиля», Дім українських традицій, українська молодь у Будапешті.

за матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині