EN

Український католицький університет відкриває осередок у Польщі

21 серпня 2022, 17:26 97

18 серпня було підписано нотаріальний акт про заснування Фундації Українського католицького університету в Польщі з осередком у Вроцлаві.

Український католицький університет відкриває осередок у Польщі
Отець Богдан Прах, владика Володимир Ющак та Рафал Дуткевич під час підписання нотаріального акту

Засновниками Фундації УКУ в Польщі стали отець-ректор Богдан Прах, а також єпарх Вроцлавсько-Кошалінський владика Володимир Ющак і польський політик та підприємець Рафал Дуткевич, який обіймав посаду президента міста Вроцлав з 2002 по 2018 рік. Обидва є почесними сенаторами УКУ та добре обізнані з його місією і діяльністю.

«Для нас заснування осередку в Польщі – дуже важливий крок. Український католицький університет має бути там, де є українці, де вони потребують духовної та інтелектуальної підтримки. Наше завдання сьогодні – донести людям Божу правду, продовжувати служити їм навіть там, де вони опинилися через воєнне лихоліття, допомагати налагодженню тісніших контактів із польським середовищем. У Польщі вже діє багато українських і польських волонтерських, громадських організацій, тож ми готові до співпраці. Але також сподіваємося, що наша присутність там допоможе будувати нові мости солідарності між ЄС та Україною», – зазначив ректор УКУ о. Богдан Прах.

За словами владики Володимира Ющака, у Вроцлаві до війни проживало понад 100 тис. українців. Зараз їх уже понад 300 тис. «Частина з них повернуться до України. Але частина, мабуть, залишаться. Тому присутність УКУ у Вроцлаві матиме велике значення для української громади. Такого роду інституція, як УКУ, покликана формувати та зберегти українську громаду у Вроцлаві й регіоні», – наголосив владика.



Єпарх Вроцлавсько-Кошалінський владика Володимир Ющак

Осередок УКУ у Вроцлаві планують розмістити в центрі міста, поряд із корпусами Вроцлавської політехніки та Вроцлавського університету, де навчався свого часу митрополит Андрей Шептицький. Неподалік є вуличка, названа іменем митрополитового дідуся по матері – Олександра Фредра. Неподалік – бібліотека, Генеральне консульство України у Вроцлаві, катедральний собор УГКЦ, а також резиденція єпископа.

«Символічно говорити про нову Україну в центрі Вроцлава», – зазначив під час обговорення питання про заснування осередку на засіданні сенату УКУ Рафал Дуткевич. Він наголосив, що серед завдань Фундації УКУ в Польщі є розвиток науки, побудова спільноти, підтримка України й розширення контактів у Європі: «Вроцлав – друге місто після Варшави, яке має своє представництво у Європейському парламенті та Європейській комісії. З відкриттям осередку УКУ у Вроцлаві ми прагнемо започаткувати діалог та популяризувати українську культуру, розширювати мережу контактів з українською діаспорою й інтелектуальними середовищами у Польщі та сусідніх країнах. Уся наша діяльність матиме наголос на відбудові та оновленні України після перемоги, над чим треба працювати вже, тут і тепер».


Рафал Дуткевич підписує нотаріальний акт

Олег Турій, проректор УКУ із зовнішніх зв’язків, який координує підготовку до відкриття осередку у Вроцлаві, відповідаючи на запитання, чому УКУ прийняв рішення розширювати діяльність, відповідає: «Нас кличуть і нас заохочують. Ми планували відкриття осередку в Польщі ще до війни, а повномасштабне вторгнення росії прискорило наші плани. Радіємо, що в Польщі є багато людей, які хочуть, аби УКУ був поряд і ми спільно робили важливі справи».

Олег Турій також додав, що у найближчих планах – відкриття осередку УКУ у Харкові. «Розширення дільності – наш спосіб відповісти на сучасні потреби й виклики, шукати нові шляхи реалізації місії університету. Від Харкова через Київ, Львів аж до Вроцлава – це служіння УКУ у новому вимірі Центрально-Східної Європи як спосіб вибудувати нову ментальну мапу».

Отець-ректор Богдан Прах також зазначив, що розширюючи діяльність в інших містах і країнах, УКУ продовжує традицію свого засновника патріарха Йосифа Сліпого, який прагнув творити науково-освітні осередки в тих куточках світу, де є українські громади. Нагадаємо, що зараз осередки УКУ діють у Великобританії (Український інститут у Лондоні), США і Канаді (Ukrainian Catholic University Foundation). У грудні 2016 р. було засновано Київський центр Українського католицького університету у столиці України.

Департамент інформації УГКЦ
за матеріалами Департаменту інформації УКУ

Персони

Дивіться також