Українські католицькі єпископи США зустрілися у Вашингтоні

12 травня 2023, 20:09 333

8–11 травня митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк, єпарх Стемфордський владика Павло Хомницький, єпископ єпархії Святого Миколая Чудотворця з осідком у Чикаго владика Венедикт Алексійчук і єпископ Пармської єпархії святого Йосафата владика Богдан Данило зібралися на традиційну зустріч у Вашингтоні.

Українські католицькі єпископи США зустрілися у Вашингтоні

8 травня після початкових засідань у семінарії Святого Йосафата єпископи вирушили на зустріч із представниками організації USAID. Зокрема, вони зустрілися з Ерін Маккі — помічницею керівника організації, що відповідальна за діяльність у Європі та Євразії. Розмова стосувалася ситуації в Україні, допомоги, яку надає USAID, питань травми та ментального здоров’я в українському суспільстві й можливостей для співпраці. Цього ж дня група єпископів відвідала Апостольську нунціатуру США, де зустрілася з Папським нунцієм Крістофом П’єром і розповіла йому про стан Української Католицької Церкви у США та допомогу Україні.

Більшу частину 9 травня єпископи провели в Конференції католицьких єпископів США, де зустрілися з керівниками та співробітниками кількох підрозділів, зокрема Комітету міжнародної справедливості та миру і Комітету справедливості та розвитку, Служби еміграції та біженців, а також Підкомітету допомоги Церкві в Центральній та Східній Європі. Вони також мали можливість зустрітися з Католицькими благодійними організаціями США (Catholic Charities USA) та Католицькою службою допомоги (CRS). Цього ж дня у приміщенні семінарії Святого Йосафата відбулася зустріч із представниками організації «Разом для України».

10 травня відбулося спільне засідання з єпископами Української Католицької Церкви в Канаді. Єпископи всієї Північної Америки обговорили сучасні питання Української Католицької Церкви, зміну церковного календаря, Конференцію церковного співу SingCon та інші теми.

Зустрічі — це основне в особистому й суспільному житті, вважає владика Венедикт Алексійчук, і Церква давно віднайшла відповідний інструмент, який називається соборність. «Людина вражена суб’єктивізмом, тому варто зустрічатися. Ми разом пізнаємо правду, доповнюємо один одного. Ми всі четверо різні, але в нас є взаємна довіра, взаємна повага», — зазначив він.

«Кожен із нас [єпископів Української Католицької Церкви в США] має власні радості й турботи, але нас поєднює діяльність щодо України. Ми ще глибше могли засвідчити про ту Церкву, яка є, на жаль, Церквою, що сьогодні воює, терпить, носить на собі рани», — поділився владика Богдан Данило. Він наголосив, що важливими були зустрічі з різними організаціями, котрі стежать за ситуацією в Україні і щиро прагнуть справедливого миру Україні.

На його думку, важливим аспектом зустрічі було спільне засідання з українськими католицькими єпископами Канади. «Ця традиція існує вже багато років. Цьогоріч ми не могли зустрітися особисто, але говорили через Zoom і змогли обмінятися думками, завданнями, душпастирськими програмами та просто побути разом», — стверджує єпископ Пармський. Він зазначив, що наступна нагода зустрітися буде на Синоді у вересні.

«Ми всі, українські владики в Америці, маємо спільні труднощі та радощі. Наші осідки далеко один від одного, тому нам важливо зустрічатися — обмінюватися думками й досвідом, щоби приймати добрі, влучні рішення», — розповів владика Павло Хомницький.

«Від братів-єпископів я одержую важливу підтримку. Вони радісні, вони — люди молитви і мають життєву мудрість. Будучи в їхньому товаристві, слухаючи їх, я відчуваю сопричастя, до якого нас кличе Господь», — підсумував досвід трьох днів молитви, спільних засідань і розмов митрополит Борис Ґудзяк.

за матеріалами Філадельфійської архиєпархії