Українська пісня лунала в Польщі

24 вересня 2024, 09:00 33

Нещодавно в Ольштинсько-Гданській єпархії, у м. Моронзе, відбувся Фестиваль української популярної пісні.

Українська пісня лунала в Польщі

Про це йдеться в матеріалі пресслужби Ольштинсько-Гданської єпархії.

Захід розпочався Божественною Літургією в місцевій церкві Святого Юрія, яку очолив ординарій єпархії владика Аркадій Трохановський у співслужінні з місцевим парохом о. Романом Стороняком та о. Романом Ференцом.

Після Літургії в кінотеатрі «Narie» відбулося урочисте відкриття фестивалю. З урочистими виступами до учасників звернулися: владика Аркадій Трохановський, депутат Сейму Республіки Польща п. Катажина Крулак, мер Моронга п. Томаш Орловський і керівник молодіжного капеланства Ольштинсько- Гданської єпархії та парох греко-католицької парафії в Моронзі о. Роман Стороняк.

Для гостей виступали гурт «Sami Kraszczi», керівником якого є п. Павло Лесик. Концертну програму української народної музики представили гурт «Тоя» з Ольштина-Оструда, гурт «Шаравари», який складається з учнів групи шкіл з українською мовою навчання в Гурові-Ілавецькому.

Також свої номери представили учні комплексу шкіл з українською мовою навчання в Гурові-Ілавецькому — учасники танцювального колективу «Думка» та вокально-інструментального ансамблю «Журавка».

Окрім українських пісень і танців, учні також підготували презентацію про життя та діяльність покійного Мирона Сича, багаторічного директора комплексу шкіл з українською мовою навчання в Ґурові-Ілавецькому.

Фінальним акордом фестивалю стало вручення подарунків і пам’ятних дипломів учасникам та їхнім опікунам, а також виконання пісні «Ой, у лузі червона калина».

Українська громада Морога й околиць частувала гостей стравами української національної кухні.