Українська громада в Інсбруку відзначила 125-річчя

21 жовтня 2024, 20:35 138

20 жовтня в Інсбруку (Австрія) відбулися святкове Богослужіння та благодійний концерт української музики, присвячений 125-річчю перебування українських студентів-теологів та об’єднаної української громади в цьому регіоні.

Українська громада в Інсбруку відзначила 125-річчя

Про це повідомляє пресслужба УГКЦ в Австрії.

Концерт, організований за ініціативою о. Володимира Волошина, душпастиря української громади Святих Володимира та Ольги в Інсбруку, пройшов у залі студентського гуртожитку Канізіанум. Українські студенти-музиканти, які навчаються в Тірольській консерваторії та Зальцбурзькому Університеті Моцартеум, під керівництвом харківської хормейстерки Ніни Іванової виконали твори української класичної музики.

У програмі звучали такі відомі твори Мирослава Скорика, як «Мелодія» та «Карпатська рапсодія». Також було виконання пісень «Києве мій» та «Вишиванка». Неформальне об’єднання музикантів «Д. І. М» та хору українських дітей з особливими потребами виконали народні пісні.

Також новіціят інсбруцького Згромадження отців-єзуїтів із Литви Еугеюс Пузиній заспівав романс «Дивлюсь я на небо», як символ особливої солідарності з українським народом.

«Ми довго думали, як в умовах війни і щоденних викликів, що стоять перед українцями, сьогодні, об’єднати і вшанувати українську Церкву та громаду в Тіролі. Адже душпастирство Святих Володимира і Ольги є не лише духовною опорою для багатьох наших вимушено переселених співгромадян, але й фізичним місцем з відчуттям дому. Благодійний концерт став найкращим рішенням для того, щоб духовно поєднати українців в Тіролі і допомогти Батьківщині», — заначив о. Володимир Волошин.

Генеральний вікарій для східних церков у Австрії о. Юрій Коляса, який очолив Божественну Літургію також відвідав концерт, зауважив, що «масштаб таланту та професійності українських музикантів вражає. Такі благодійні концерти є визначними для української Громади та потребують повторення надалі».

Під час концерту вдалось зібрати 1300 євро благодійних пожертв, які було спрямовано на допомогу Україні.

Нагадаємо, в листопаді 2019 року Інсбруцьку громаду відвідав Глава УГКЦ Блаженніший Святослав з нагоди святкувань 120-річчя перебування українських студентів теологів та об’єднаної української громади в Інсбруку, Тіроль, Австрія. Темою перебування Блаженнішого Святослава в Тіролі став образ мостів як образ єднання українців минулого і сучасного в місті, етимологія назви якого перекладається як «міст через річку Інн». Через декілька років, з початком повномасштабної війни в Україні ця теза стане актуальною для більше трьох з половиною тисяч українців, що прибудуть в Тіроль у пошуку безпечного місця.