«Україна знову стала жертвою нещадної агресії, у якій наявні ознаки геноциду», — владика Богдан Дзюрах у Берліні

2 грудня 2022, 13:38 77

У переддень розгляду німецьким парламентом Резолюції про визнання Голодомору 1930-х років геноцидом українців у Берліні в катедральному храмі відбулася панахида-реквієм на вшанування пам’яті мільйонів невинних жертв Голодомору в Україні.

Ця молитовна подія зібрала представників різних конфесій німецьких Церков, а також політиків місцевого та міжнародного рівнів.

Преосвященний владика Богдан Дзюрах у слові до присутніх наголосив на необхідності правди про скоєний злочин, яка може звільнити від жахів минулого, тоталітаризму і диктатури.

«Україна знову стала жертвою нещадної агресії, у якій наявні ознаки геноциду. Сьогодні хочемо також згадати цих жертв і принести їхній біль та сльози перед Боже обличчя», — сказав єпископ, звертаючи увагу на злочин, який зараз коїться в Україні.

Апостольський екзарх закликав присутніх бути пильними у своєму сумлінні, а вчинками стати творцями миру в Україні.

Варто зазначити, що німецький парламент підтримав зазначену резолюцію і визнав Голодомор 1932—1933 років геноцидом українців.

за матеріалами Апостольського екзархату в Німеччині та країнах Скандинавії