«Україна стоїть, бо вірить у Бога», — Глава УГКЦ до членів Папського Синоду у Ватикані

8 жовтня 2024, 19:35 229

Виступаючи перед членами Папського Синоду у Ватикані, Блаженніший Святослав розповів про ситуацію в Україні та подякував католицькому світові за солідарність і підтримку українського народу. «Україна втомлена і виснажена, але незламна і чинить опір, бо вірить у Бога», — наголосив Глава УГКЦ.

2–27 жовтня у Ватикані проходить Папський Синод на тему «Заради синодальної Церкви: сопричастя, участь та місія». Делегатами УГКЦ є Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії, владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії.

У зверненні до делегатів із різних країн на Папському Синоді Блаженніший Святослав розповів про гуманітарну ситуацію в Україні, «яка на третьому році війни протистоїть російській агресії завдяки християнській солідарності». Він нагадав, що 14 мільйонів українців були змушені покинути свої домівки, 6 мільйонів покинули свою Батьківщину, із чотирьох випущених по Україні ракет кожну третю росія скеровує в напрямку цивільних об’єктів, «систематичо знищуючи нашу інфраструктуру і провокуючи нові хвилі біженців». «Перед нами найдраматичніша гуманітарна ситуація з часів Другої світової війни», — наголосив Предстоятель.

У контексті теми синодальності Блаженніший Святослав вказав на обмін дарами між Церквами, культурами і народами. «Йдеться не про якусь абстрактну ідею, а конкретну християнську солідарність, яка рятує життя», — наголосив Глава УГКЦ і подякував представникам Церков із різних країн за солідарність та гостинність до українців. «Приймаючи наших жінок і дітей, ви отримуєте в дар найкращу частину нашого суспільства», — сказав Блаженніший Святослав.

На 5-й генеральній конгрегації Папського Синоду був присутній Святіший Отець Франциск. Загалом на Синоді присутні 368 делегатів, із яких 272 єпископи, а також представники інших Церков. На завершення роботи Синоду буде проголосований Документ, який представлять Святішому Отцеві як плід синодальної роботи.

Секретаріат Глави УГКЦ у Римі