УГКЦ у Польщі також переходить на новий календар

7 лютого 2023, 10:03 1704

З 1 вересня 2023 року всі парафії Української Греко-Католицької Церкви в Польщі переходять на новий стиль для нерухомих свят. Святкування Великодня та інших рухомих празників залишається в Перемишльсько-Варшавській митрополії, як і в Україні, за юліанським календарем.

УГКЦ у Польщі також переходить на новий календар
Митрополича катедра Святого Івана Хрестителя у Перемишлі

«Беручи до уваги рішення Блаженнішого Святослава, Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви, прийняте разом із владиками нашої Церкви в Україні щодо календарного питання, а також відповідаючи на голоси духовенства та вірних УГКЦ у Польщі, висловлені зокрема в голосуванні Делегатів спільного Єпархіального Собору (Поршевіце, червень 2022 р.), постановляємо:

1. Від 1 вересня 2023 року, тобто від початку нового церковного року, всі парафії Перемишльсько-Варшавської митрополії святкуватимуть нерухомі свята (тобто Різдво Христове, Йордан та всі інші зі сталою датою) за григоріанським календарем, тобто за новим стилем.
  2. Святкування Великодня та інших рухомих празників залишається в Перемишльсько-Варшавській митрополії, як і в Україні, за юліанським календарем.

Декрет набуває чинності сьогодні та зобов’язує все духовенство, монашество і вірних на території Перемишльсько-Варшавської архиєпархії, Вроцлавсько-Кошалінської та Ольштинсько-Гданської єпархій», — йдеться у декреті, який підписав владика Євген Попович, архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський, владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінський, та владика Аркадій Трохановський, єпископ Ольштинсько-Гданським.

Як ми повідомляли, Архиєрейський Синод УГКЦ в Україні постановив, що з 1 вересня 2023 року УГКЦ в Україні переходить на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії.

за матеріалами офіційного сайту Перемишльсько-Варшавської архиєпархії