УГКЦ в Австралії та Океанії переходить на григоріанський календар

22 березня 2023, 00:00 1154

Слідом за Українською Греко-Католицькою Церквою в Україні Мельбурнська єпархія святих апостолів Петра і Павла також проводить календарну реформу. Згідно з декретом владики Миколи Бичка, з 1 вересня 2023 року УГКЦ в Австралії та Океанії повністю переходить на григоріанський календар, тобто всі свята — рухомі й нерухомі — святкуватиме за новим стилем.

УГКЦ в Австралії та Океанії переходить на григоріанський календар
Катедральний храм Святих Петра і Павла у Мельбурні

«Беручи до уваги рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ від 1–2 лютого 2023 року щодо зміни Церковного календаря і їх оприлюднення Патріархом Святославом 6 лютого 2023 року, порадившись з Єпархіальною пресвітерською радою 16 березня 2023 року, цим заявляю, що для добра душ єпархія Святих Петра і Павла переходить на григоріанський календар для рухомих і нерухомих свят з 1 вересня 2023 року», — йдеться у декреті владики Миколи Бичка.

«Перехід на григоріанський календар 1 вересня означає лише те, що маємо зрозуміти зміну у 13 днів для цілого календаря та циклу рухомих свят, тобто Пасхалія змінюється. Відповідно ми будемо святкувати свята разом із Католицькою Церквою», — коментує рішення про календарну реформу в Мельбурнській єпархії голова Літургійної комісії цієї єпархії о. Андрій Микитюк.

Для кращого розуміння та пояснення всієї інформації про календарну реформу в Мельбурнській єпархії Літургійна комісія організовуватиме інформаційні сесії онлайн для вірних українською та англійською мовами. Отець Андрій Микитюк, синкел у справах мирян, та отець Симон Цькуй, протосинкел єпархії, пояснюватимуть детальніше всю інформацію та відповідатимуть на всі запитання щодо переходу на новий календар. Деталі про це будуть подані згодом.

Читайте також: Про календарну реформу УГКЦ: подробиці від Глави Церкви Блаженнішого Святослава

Нагадуємо, після оприлюднення рішень Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні щодо календарної реформи Блаженніший Святослав закликав не боятися змін. «Ми так хочемо, щоб наша Україна була інакшою. Ми кажемо, що вона має стати кращою, ніж була до війни. А це означає, що найперше повинні змінитися ми. Тому змінюймося! Зробімо цей крок у довірі до вашої Церкви-матері, зокрема коли йдеться про певні зміни в нашому літургійному церковному житті», — закликав він.

Нагадаємо також, що після рішення про календарну реформу Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україну на новий стиль для нерухомих свят переходить також УГКЦ в Польщі та Казахстані і Центральній Азії.

за матеріалами Мельбурнської єпархії УГКЦ