Участь у Синоді Єпископів про синодальність у Ватикані візьмуть участь Глава та два єпископи УГКЦ

14 липня 2023, 17:39 260

У п’ятницю, 7 липня, у Ватикані представлено список учасників XVI Звичайної Асамблеї Синоду Єпископів на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія», перша сесія якої від 4 до 29 жовтня 2023 року відбуватиметься у Ватикані.

Про це повідомляє Vatican News.

Перелік розпочинається Папою Франциском, як Головою синодального зібрання, за яким слідує кардинал Маріо Ґрек, Генеральний Секретар Синоду.

Далі в списку — дев’ять делегованих президентів, які почергово головуватимуть під час засідань від імені Святішого Отця. У цьому переліку два кардинали, між якими один східний патріарх, три архиєпископи, два єпископи, священник, черниця та мирянка.

Головним доповідачем є кардинал Жан-Клод Оллеріш, архиєпископ Люксембурзький, а спеціальними секретарями — о. Джакомо Коста та голова Італійського Богословського товариства о. Ріккардо Баттоккіо. У рамках Синоду діятиме також Комісія з питань комунікації, яку очолюватиме Паоло Руфіні, префект Дикастерії в справах комунікації.

Далі йде перелік Отців Синоду, що представляють Синоди Єпископів та Ради ієрархів Східних Католицьких Церков і Єпископські Конференції. Від Української Греко-Католицької Церкви в Синоді братимуть участь її Отець і Глава Блаженніший Святослав та єпископи Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської єпархії, і Богдан Дзюрах, апостольський екзарх в Німеччині та Скандинавії, а Конференцію римо-католицьких єпископів України представлятиме Київсько-Житомирський єпископ-помічник Олександр Язловецький.

Крім того, в переліку учасників знаходимо представників регіональних об’єднань єпископатів, зокрема, Раду Єпископських Конференцій Європи представлятиме її очільник архиєпископ Ґінтарас Ґрушас. Далі йде перелік осіб, делегованих спілками вищих настоятелів і настоятельок чернечих чинів і згромаджень, очільників дикастерій Римської курії та перелік учасників, додатково призначених Папою, в якому знаходимо ім’я Кам’янець-Подільського єпископа-помічника Радослава Змітровіча. Окрему категорію становлять «свідки синодального процесу», що брали участь у континентальних асамблеях, між якими — Марія Сабов, яка представляє Мукачівську греко-католицьку єпархію. Список членів синоду завершується переліком ієрархів, що входять до звичайної ради Генерального Секретаріату Синоду.

Крім того, додається список спеціальних запрошених, духовних асистентів, експертів і фасилітаторів.