У Зарваниці провели екодень для дітей і молоді ВПО

18 серпня 2022, 20:18 42

10 серпня у чудотворному Марійському духовному центрі «Зарваниця» відбувся одноденний екологічний табір для внутрішньо переміщених дітей під гаслом «Від гармонії з Творцем до гармонії з собою, ближнім та природою». Чотирнадцять дітей віком від 1 до 16 років та їхні близькі провели день, наповнений молитвою, катехизою, іграми та добрими ділами для довкілля.

У Зарваниці провели екодень для дітей і молоді ВПО

Бюро з питань екології УГКЦ організовує такі молитовно-практичні екоакції насамперед для вимушено переселених дітей і молоді, які стали жертвами російської агресії в Україні. На сьогодні у МДЦ "Зарваниця" проживає понад 100 ВПО, 14 з яких — діти чи підлітки. Більшість — жителі Харкова, Ізюма, Запоріжжя та Донеччини. Вони стали очевидцями військових злодіянь, які залишили глибокі рани в їхніх серцях. Ці злодіяння залишаються видимими і в соціальному, культурному й екологічному секторах нашої держави. Тому ця Всеукраїнська екоакція «Від гармонії з Творцем до гармонії з собою, ближнім та природою» мала на меті полікувати душевні рани українських дітей і показати шлях, як сьогодні лікувати зранену війною природу.

Екодень розпочався спільною молитвою за мир і Боже благословення для нашого народу. Опісля кожна дитина та батьки коротко розповіли про себе і своє походження. Місцевий референт із питань екології о. Василь Шафран та  один із координаторів ВПО у Зарваниці о. Януарій Твердун представили учасникам аніматорів і розказали про перебіг таборового дня. Після цього були банси й ігри. Дехто з батьків також брав активну участь у програмі. Відтак була екологічна катехиза про віднайдення втраченої гармонії між людьми і Творцем та віднайдення гармонії між людиною та усім Божим творінням. Особливий акцентувалося на знищенні лісів в Україні та світі. Віршована екоказка «Правічний ліс» допомогла глибше зануритись у проблематику цього питання в Україні та розкрити всі її наслідки для сьогодення та майбутнього.

Після обідньої перерви діти робили розмальовки на біблійну тематику — про створення світу. Ековаліза, наповнена різними загадковими ґаджетами, сподобалася і дітям, і батькам. Екореферент продемонстрував новітні енергозберігаючі технології, які дають змогу заощаджувати електроенергію, воду та викопні енергоносії.

Як акт дияконії для добра Божого створіння усі рушили поливати молоді горіхи. Та доброму наміру завадив і водночас допоміг рясний літній дощик, який щедро полив усі дерева та квіти в Зарваниці.

Закінчився екодень Божественною Літургією в наміренні за мир і збереження Божого творіння на нашій землі. Опісля відбулося вручення усім учасникам призів і церковно-екологічних календарів. Екореферент звернув увагу присутніх на святкування Дня Бога Творця та Екоконкурс, який за кілька тижнів розпочнеться і всі охочі матимуть можливість взяти в ньому активну участь.

за матеріалами інформаційної служби Бюро УГКЦ з питань екології