У Відпустовому центрі Симеона Лукача у Старуні відбулися нічні чування

1 травня 2023, 18:00 237

У суботу, 29 квітня, у Відпустовому центрі блаженного священномученика Симеона Лукача, що у Старуні на Івано-Франківщині, відбулися особливі нічні чування, адже цього разу їх очолив владика Володимир Війтишин, який звершив і Чин освячення новозведеної каплиці Благовіщення Пречистої Діви Марії.

У Відпустовому центрі Симеона Лукача у Старуні відбулися нічні чування

На моління до відпустового центру чисельно прибули паломники з різних куточків Прикарпаття та околиць.

Також їх особливістю стало відзначення 5-річчя візиту Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава до Старуні. Нагадаємо, пʼять років тому, 29 квітня 2018 року, відбувся урочистий візит Патріарха, під час якого він освятив музей Блаженного священномученика Симеона Лукача та підпільної УГКЦ.

Молитовна програма розпочалася із Великої вечірні у храмі Святих апостолів Петра і Павла, яку очолив ректор духовної семінарії прот. Тарас Путько. Богослужіння своїм співом супроводжували брати-семінаристи, які є учасниками хору «Благовіст».

Опісля о. Артемій Новіцький, ЧСВВ, ігумен монастиря Царя-Христа, що в м. Івано-Франківську, звернувся до молільників із наукою, розважаючи над життям українського священномученика Йосафата Кунцевича, архиєпископа Полоцького.

«У базиліці Святого Петра, що в Римі, у центрі Католицької Церкви, не поховано жодного папи, святого іншої нації, але там перебуває українець — святий Йосафат Кунцевич. Його нетлінні мощі розміщені під престолом святого Василія Великого. За Божим провидінням вони лежать там уже кількадесят років. Адже він є мучеником за єдність Церкви. Тому, дорогі у Христі, маємо пам’ятати, що єдність Церкви лежить на душі кожної людини», — сказав о. Артемій.

Далі о. Іван Жук провів для вірних молитви на оздоровлення і поблагословив мощами блаженного священномученика Симеона. Опісля о. Михайло Добровольський відслужив Молебень до Симеона Лукача, під час якого прочани приступали до мирування.

Після цього владика Володимир звершив Чин освячення новозведеної каплиці Благовіщення Пречистої Діви Марії.

Також відбулася хода — всі зібрані у святині вийшли на подвір’я, щоби процесійно обійти святиню з мощами святих.

Кульмінаційною частиною чувань стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Володимир у співслужінні зі священниками відпустового центру — Юрієм Сидіром та Володимиром Лукашевським, отцями проводу Івано-Франківської духовної семінарії, а також чисельно запрошеними душпастирями Івано-Франківської архиєпархії та інших єпархій УГКЦ.

«Сьогодні ми вперше зайшли в цей прекрасний храм, який є домом Божим. Ми посвятили його Благовіщенню Пречистої Діви Марії. Нехай він дає благу вістку прийденьому дню для кожного з нас, для нашої Батьківщини, щоб настав той світлий день, якого ми чекаємо, якого просимо Всевишнього Господа. І так воно станеться!» — сказав владика Володимир під час проповіді.

Згодом для прочан і духовенства відбулася презентація книги «Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача: шлях, що триває», до виходу у світ якої долучився митрополит Володимир, а також її автор — о. Володимир Лукашевський.

за матеріалами Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії