У Ватикані завершився Папський Синод

27 жовтня 2024, 14:30 101

27 жовтня Святою Месою в базиліці Святого Петра у Ватикані завершилася друга сесія XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів. Разом зі Святішим Отцем молилися єпископи, які брали участь у синодальних засіданнях. Делегатами УГКЦ на Папському Синоді були Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, новопроголошений архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський владика Теодор Мартинюк та апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії владика Богдан Дзюрах.

У Ватикані завершився Папський Синод

Проповідуючи під час Святої Меси з нагоди завершення Папського Синоду, Святіший Отець наголосив на тому, що Церква завжди повинна йти із Христом, який вислуховує наші болі та має силу пробудити Церкву силою Євангелія.

Говорячи про другу сесію Синоду про синодальність, Святіший Отець зазначив, що Синод покликаний бути спільнотою учнів, які відчуваючи близькість Христа, «відчувають трепет спасіння» та «дають себе пробудити себе силою Євангелія». За його словами, перед викликами в світі, численними ранами, питаннями сучасних чоловіків та жінок, які виявляють потребу євангелізації, Церква не може сидіти склавши руки.

«Сидяча Церква, яка, майже не помічаючи цього, відходить від життя і обмежує себе задвірками дійсності, — це Церква, яка ризикує залишитися в сліпоті і загрузнути у власній недузі», — сказав Папа.

Нагадаємо, офіційне відкриття другої сесії XVI Звичайної загальної асамблеї Синоду Єпископів відбулося 2 жовтня у Ватикані. Синодальні зібрання на тему «Задля синодальної Церкви: сопричастя, участь і місія» тривали протягом трьох тижнів.

Департамент інформації УГКЦ,
за матеріалами Vatican Media