У стінах духовної семінарії відбувся щорічний З’їзд катехитів Івано-Франківської архиєпархії

30 вересня 2024, 12:00 26

У суботу, 28 вересня, у стінах Івано-Франківської духовної семінарії імені священномученика Йосафата відбувся щорічний З’їзд катехитів архиєпархії. Вони отримали канонічні місії на новий церковний рік від архиєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина. З цієї нагоди урочисті моління очолив владика Микола Семенишин, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

За інформацією Департаменту інформації Івано-Франківської архиєпархії, з нагоди Дня катехита до семінарії прибув 231 катехит архиєпархії.

Під час Архиєрейської Літургії із владикою Миколою Семенишиною співслужили: ректор ІФДС о. Тарас Путько, голова Катехитичної комісії архиєпархії о. Василь Качмарський та велика кількість священників архиєпархії, які прибули разом зі своїми катехитами на урочисту подію.

Звертаючись під час проповіді до катехитів, владика Микола найперше передав їм найщиріші вітання від ариєпископа і митрополита Івано-Франківського владики Володимира Війтишина з нагоди їхнього свята.

Він наголосив, що «катехизувати замало лиш словами, оскільки добрий катехит є тим, хто навчає також прикладом власного життя».

«Так важливо, щоби ваші слова науки, звернені до дітей і дорослих, були потверджені прикладом вашої віри та діянь», — зазначив владика.

Владика Микола Семенишин розповів, що «прикладом правдивого служіння для кожного катехита є Ісус Христос, який проповідував не лише словами, а й мовчанням».

Після Богослужіння владика Микола звершив Чин благословення на катехитичне служіння в новому 2024/2025 церковному році, а згодом вручив катехитам від імені митрополита Володимира 231 грамоту на канонічну місію — благовістувати Слово Боже через катехизацію та християнські науки.

Пізніше о. Василь Качмарський висловив вдячність єпископу-помічникові за спільну молитву, повчальне слово та благословення на служіння ближнім. Окрім того, душпастир зазначив, що «для всіх катехитів щороку дуже важливе отримання благословення від архиєрея на успішну місію — благовістування Слова Божого серед народу».

Програма з’їзду продовжилася духовною наукою від о. Григорія Джали, МЗСА, який роздумував із присутніми над тим, як навчання правд Христової віри має закорінюватися в життя дітей та їхніх батьків, щоби воно перемінювало їх і спонукало до глибшого пізнання Господа Бога.

Архиєпархіальний з’їзд завершився короткою презентацією «Екологічної казки», ініційованою Бюро з питань екології УГКЦ, та спільною молитвою.