У Стамбулі презентували книжку Блаженнішого Святослава

26 жовтня 2024, 23:10 175

25 жовтня у Стамбулі (Туреччина) відбулася презентація українського та польського видань книжки «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» авторства Блаженнішого Святослава. Захід відбувся з ініціативи Українського товариства взаємодопомоги під час офіційного візиту Глави УГКЦ до Стамбула для зустрічі зі Вселенським Патріархом Варфоломієм.

У Стамбулі презентували книжку Блаженнішого Святослава

Презентацію модерував архимандрит Вселенського Патріархату д-р Методій Станіслав Волощенко. Презентуючи виданя, модератор вказав на значення презентації книжки для української громади у Стамбулі та схарактеризував видавничі аспекти й особливості змісту. На презентації був присутній Максим Вдовиченко, консул України в Стамбулі.

У виступі Блаженніший Святослав розповів про ідею книжки, її мету та значення в період «святотацької війни в Україні». Основу книжки складають щоденні відеозвернення Глави УГКЦ, які він виголошував щоденно до своїх вірних, української нації та світу протягом 2022 року. «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!» розпочинається передмовою публіцистки Оксани Забужко, а закінчується післямовою професора Єльського університету д-ра Тімоті Снайдера. Блаженніший Святослав наголосив на унікальності польського перекладу праці, яка у вересні цього року була представлена у Варшаві. Передмову до цього видання написав Вселенський Патріарх Варфоломій.

У передмові до польського видання Патріарх Варфоломій схарактеризував книжку як «щоденну розмову батька з дітьми у трагічний час великої війни, яку розв’язала Російська Федерація в Україні 24 лютого 2022 року». Особливого значення Вселенський Патріарх надав молитві, яка зміцнює український народ і військо: «Україна молиться. Усі релігійні спільноти України, зокрема Українська Греко-Католицька Церква, були і є зі своїм народом. Попри постійні обстріли і руйнацію храмів, в Україні лунає щира молитва до Бога про справедливий мир і перемогу. Церкви стали осередками надання місійності: центрами благодійності, пунктами незламності й, часто, бомбосховищами. Духовні особи молитвою і піклуванням щоденно допомагають воїнам, особам, які втратили рідних і домівки».

Блаженніший Святослав подякував Патріархові Варфоломію за його багатогранну допомогу українському народові в його боротьбі за справедливість і неустанну молитву.

Презентація книжки продовжилася обговоренням-дискусією, під час якої кожен з учасників мав нагоду поставити Блаженнішому Святославу запитання і більше довідатися про видавничий проєкт, його місію, цікаві факти. Від імени членів Українського товариства взаємодопомоги Тетяна Фецан подарувала Главі УГКЦ панагію та памʼятні подарунки на згадку про візит і виступ на лекторії. «Це перший візит духовного лідера з України, який відвідав місцевих українців», — наголосила п. Тетяна. Отець Методій подарував Блаженнішому Святославові факсимільне видання Христинопільського апостола XII ст., а представники Почесного консульства України в м. Текірдаг вручили пам’ятні подарунки.

Секретаріат Глави УГКЦ у Римі