У соборі Святої Софії в Римі молитовно вшанували жертв війни в Україні

1 березня 2024, 12:25 121

Наступного дня після 2-ї річниці повномасштабної війни в патріаршій прокатедрі Святої Софії в Римі відбулася велелюдна молитва за Україну та вшанування пам’яті всіх військових, цивільних, дітей, які загинули під час російської агресії в Україні.

У соборі Святої Софії в Римі молитовно вшанували жертв війни в Україні

Про це повідомила пресслужба Товариства «Свята Софія» в Римі.

Щоби висловити солідарність із нашим народом і молитовно згадати загиблих українців, до собору прибули уповноважені особи та посли при Апостольській столиці.

Божественну Літургію очолив ректор прокатедри о. Марко-Ярослав Семеген, який під час проповіді виголосив пастирське слово підтримки.

«На лінії фронту нищиться ціла генерація українців. Ті, хто мали би будувати наше майбутнє, сьогодні лежать у могилах. Нехай їхня кров і жертва буде свідченням перед Богом. Як тоді в уривку з Євангелія, так і сьогодні мільйони людей несуть ноші війни й допомагають нам зцілитися від її ран. Ми з вами переживаємо тиранію і повинні добре розуміти, що таке справжній гріх та наскільки він нищить людину і все те добре, що заклав у ній Бог. Адже тирани — люди позбавлені Божої благодаті, бо вони її відкинули», — зазначив о. Марко-Ярослав.

Проповідник закликав людей бути відважними й усвідомити, що ми переживаємо Хресну дорогу, відчуваючи тягар важкого хреста на собі.

Також вірні собору та запрошені гості взяли участь у панахиді. Цією поминальною молитвою вірні воліли скласти належну шану та подяку всім, хто віддав життя за волю і незалежність України в несправедливій війні.

Після спільних молінь у храмі показали трагічні сторінки війни в Україні, які представляли вихованці католицької школи при соборі Святої Софії. Усі присутні почули історії життя українських дітей із різних міст і сіл України, яких убила несправедлива війна.

Також душпастирі разом із запрошеними гостями й вірними на подвірʼї собору поклали свічки до виставлених фотографій убитих російською війною дітей. Виставку розміщено навколо розпʼяття із символами війни, над створенням якого працював римський скульптор Капрі Отті, що від початку вторгнення за допомогою мистецтва висловлює свою солідарність із нашим народом.

Проєкт висвітлення історій загиблих дітей створила Платформа памʼяті «Меморіал» — ресурс, що розповідає історії цивільних і військових втрат України у війні, розв’язаній росією проти українського народу. Його мета — дозволити українцям та іноземцям дізнатися про кожну загиблу людину і плекати їх пам’ять.